Dalies:

Franču valodā iznākusi politiķes Kalnietes atmiņu grāmata par Atmodu un LTF

Franču valodā iznākusi politiķes Kalnietes atmiņu grāmata par Atmodu un LTF
  • 02. May. 2019

Franču valodā iznākusi politiķes Sandras Kalnietes atmiņu grāmata par Atmodu un Latvijas Tautas fronti "Es lauzu, tu lauzi, mēs lauzām, viņi lūza", aģentūru LETA informēja politiķes pārstāvji.

E-grāmata "Chantons la liberté. Révolution chantante lettone et chute de l’Empire soviétique" kļuvusi pieejama visās lielākajās pasaules grāmatu krātuvēs, ieskaitot "Amazon", "Apple" un "Google".

"Esmu gandarīta, ka stāsts par mūsu tautas trešo Atmodu un Latvijas neatkarības atgūšanu turpmāk būs pieejams franču valodā visiem, kuri interesējas par un pēta apspiesto tautu brīvības cīņas un nevardarbīgās pretošanās kustības. Mēs, latvieši, varam lepoties, ka atguvām brīvību, neizlejot ne lāses svešu asiņu. Visi upuri uz Latvijas brīvības altāra ir mūsējie," sacījusi Kalniete.

Lasītākās ziņas

Grāmatā teju dienasgrāmatas formā ir aprakstīts Latvijas neatkarības atgūšanas process no pirmajām protesta manifestācijām līdz plašas tautas kustības izveidošanai un neatkarības atjaunošanai parlamentārā ceļā. Autore ir analizējusi Latvijas tautas frontes stratēģiju, taktiku un paņēmienus cīņā pret komunistiskās partijas varas monopolu. Grāmata ir dokumentāla liecība par Latvijas tautas fronti no tās tapšanas 1988.gada vasarā līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai 1990.gada 4.maijā. Baltijas tautu kustības ne tikai atjaunoja 1940. gadā okupēto un anektēto Baltijas valstu neatkarību, bet arī satricināja Padomju Savienības pamatus, līdz tā sabruka 1991.gada decembrī.

Grāmatu franču valodā tulkojis Ansis Reinhards, franču valodu konsultējusi Estere Braķe un ar Eiropas Parlamenta Tautas partijas grupas atbalstu to izdevusi "Publicētava".

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti