Dalies:

Francijas Senātā ar Baltijas valstīm veltītu konferenci un izstādi atzīmē Simtgadi

Francijas Senātā ar Baltijas valstīm veltītu konferenci un izstādi atzīmē Simtgadi
  • 20. Mar. 2018

Š.g. 19. martā Francijas Senātā notika Baltijas valstu simtgadei veltīta konference. Konferences mērķis bija pulcēt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas augsta līmeņa dalībniekus, kā arī politikas zinātniekus, pētniekus, lai iepazīstinātu Francijas sabiedrību ar Baltijas valstu vēsturi un diskutētu par to vietu Eiropā.

Konferences pirmajā daļā dalībnieki no trijām Baltijas valstīm pievērsās vēstures jautājumiem. Latviju šajā diskusiju daļā pārstāvēja profesors Juris Dreifelds no Broka Universitātes Kanādā, uzstājoties ar prezentāciju par Latvijas valsts nostāju nacionālo minoritāšu jautājumos. Savukārt konferences otrā sesija tika veltīta Baltijas valstu vietai Eiropā ar skatu uz nākotnes izaicinājumiem. Latviju šajā sadaļā pārstāvēja bijusī Latvijas prezidente un Madrides kluba prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Uzstājoties konferences noslēgumā Vaira Vīķe-Freiberga uzsvēra, ka Eiropas politiskais spēks slēpjas tās kultūras dažādībā. Kā mazām, tā arī lielām tautām ir būtiska loma un vieta Eiropā.

Papildus konferencei Senātā tika rīkota arī neliela Baltijas valstu un Francijas sadarbībai un attiecībām veltīta foto izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas arhīvu.

Pasākumu atklāja Francijas Senāta prezidents Žerārs Laršē (Gerard Larcher). Ar ievada uzrunu uzstājās senāta Baltijas – Francijas sadraudzības grupas prezidents Olivjē Eno (Olivier Henno). Pasākumu apmeklēja aptuveni 200 dalībnieki, t.sk. Latvijas – Francijas sadraudzības grupas vadītājs Latvijas Saeimā Edvards Smiltēns.

Konferenci rīkoja Francijas Senāts sadarbībā ar Francijas Ārlietu un Eiropas lietu ministriju, kā arī trīs Baltijas valstu vēstniecībām Parīzē. Konference ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti