Dalies:

Francijas dienvidu pilsētā Marseļā svin Latvijas simtgadi

Francijas dienvidu pilsētā Marseļā svin Latvijas simtgadi
  • 20. Jun. 2018

Francijas dienvidu pilsētā Marseļā (Marseille) tika atklāta izstāde ConsulArt, kurā šogad uzaicinātas piedalīties divas latviešu mākslinieces: Iveta Vecenāne un Sibilla Bjarnasone. I.Vecenāces darbi izraisīja  franču publikas interesi, jo māksliniece strādā ar dzintara diegu, tā radot jaunu meistarību, izmantojot seno Latvijas dārgakmeni. Savukārt S.Bjarnasones darbi pārsteidza ar inovatīvo darba radīšanas tehniku, veidojot izgaismotus darbus ar iestrādātām LED lampām.

Latvijai simtgades svinību kontekstā šogad tika atvēlēta īpaša goda vieta, piedāvājot papildus mākslas darbiem iepazīt Latvijas kultūru un tradīcijas. Pēc Marseļas mērijas ielūguma un Latvijas goda konsula Marseļā Žana de Peliso (Jean de Pelissot) un Sandras Juhansones-Mouttet iniciatīvas, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Francijā, Marseļā notika Latvijai veltīts vakars, kurā piedalījās Francijas latviešu koris Ināras Bražes vadībā. Koris uzstājās Amatnieku un mākslas amatu biedrības namā, izpildot latviešu tautasdziesmas un stāstot par Latvijas valsts izveidošanos, dziesmas tradīcijām, kā arī skaidrojot tautasdziesmu nozīmi. Kora sniegums aizkustināja kuplā skaitā sanākušos klausītājus. Viens no koristiem un mūziķiem prezentēja franču publikai latviešu tradicionālo mūzikas instrumentu – kokli, kuras pavadībā koris dziedāja vairākas tautasdziesmas.

Noslēgumā gandrīz 100 sanākušie klausītāji bija aicināti kopā ar kori dziedāt latviešu tautasdziesmu “Pūt vējiņi”.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc koncerta skatītāji varēja baudīt Jāņusieru un citus Latvijas gardumus.

Izstādi un kultūras pasākumus ik gadu rīko Marseļas pilsēta sadarbībā ar Marseļas konsulātiem un diplomātiskajām pārstāvniecībām Francijā. Izstāde apskatāma vēl līdz 21. jūlijam Amatnieku un mākslas amatu biedrības namā Marseļas pilsētas centrā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti