Dalies:

Fotoradaru Latvijā varētu kļūt divreiz vairāk, tie «ķertu» arī luksofora ignorētājus

Fotoradaru Latvijā varētu kļūt divreiz vairāk, tie «ķertu» arī luksofora ignorētājus
  • 12. Jul. 2019

Nākamnedēļ valdība skatīs informatīvo ziņojumu par turpmākajiem plāniem fotoradaru izmantošanā. Viens no jautājumiem, par ko ministriem būs jāizšķiras, skar ieceri dubultot fotoradaru skaitu uz Latvijas ceļiem turpmāko gadu laikā. Otrkārt, tiks uzklausīta informācija par jauniem tehniskiem risinājumiem, kas ļautu veiksmīgāk kontrolēt ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus. Viens no mērķiem – ar fotoradaru palīdzību uzsākt luksoforu signālu ievērošanas kontroli.

Ātruma kontrole ir galvenais fotoradaru uzdevums, ar kuru, spriežot pēc statistikas, ierīces veiksmīgi tiek galā. Iekšlietu ministrijas ziņojumā secināts – pirms fotoradaru uzstādīšanas konkrētajos ceļa posmos negadījumos bojā gājuši 32 cilvēki, pēc tam – avārijas tur prasījušas četru cilvēku dzīvības. Atsevišķos "melnajos punktos", kuros uzstādīti fotoradari, vairs nav fiksēts neviens satiksmes negadījums ar cietušajiem. Tas viss liek secināt – 100 esošajiem fotoradariem ir jāpaliek un to skaits ir jāpalielina.

"Simt jau ir uzstādīti un simts plus, kur dalās uz pusēm – "mulāžas" un iekārtas, kas fiksē ātrumu," sacīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dmitrijs Trofimovs.

Lasītākās ziņas valstī

DATI

2018. gadam noslēdzoties, tika nodrošināta 100 fotoradaru darbība, tai skaitā:

Rīgas reģionā – 46 fotoradari;
Zemgales reģionā – 13;
Kurzemes reģionā – 11;
Vidzemes reģionā – 21;
Latgales reģionā – 9 fotoradari.

Avots: Iekšlietu ministrijas ziņojums

""Sastrēgums" šobrīd ir Finanšu ministrijas, teiksim, aicinājumā skatīt šo jautājumu kontekstā ar budžetu. Tas ir saprotams aicinājums, jo, protams, tas ir saistīts ar ieņēmumu prognozēm. Mēs vēršam uzmanību uz to, ka šis projekts nav saistīts ar papildu investīcijām no valsts budžeta, līdz ar to septembra un augusta valdības debatē par budžetu šo jautājumu neskars. Tāpat kā tas nebija budžeta jautājums, arī šo projektu uzsākot 2015. gadā. Bet šis bija atsevišķs Ministru kabineta lēmums par to, ka projektu ir iespējams īstenot no šīs kapitālsabiedrības dividendēm, un mēs labi apzināmies, ka šīs kapitālsabiedrības viens no mērķiem ir rūpēties tostarp arī par ceļu satiksmes drošību," skaidroja Trofimovs.

Par šīs naudas avotu varētu kalpot Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) dividendes, sprieda Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs.

Jau šobrīd fotoradari ne vien fiksē ātruma pārkāpumu, bet pārbauda, vai pārkāpējam ir izieta tehniskā apskate, ir obligātā apdrošināšana OCTA un samaksāta autoceļu lietošanas nodeva. Turpmāk fotoradaru funkciju sarakstu plāno papildināt.

Piemēram, saslēdzot stacionāros foradarus ar luksoforu kontrolieriem, tie spēs kontrolēt to, vai vadītājs ievēro luksofora  signālu.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti