Dalies:

FOTO: Kā aizritēja Latviešu kultūras dienas Spānijā

FOTO: Kā aizritēja Latviešu kultūras dienas Spānijā
Dana Tagle
  • 11. Jul. 2019

Jau ceturto reizi Katalonijas kūrortpilsētā Lloret de Mar aizritējušas latviešu kultūras dienas. Tajās kopīgos koncertos uzstājas gan vietējie mākslinieki, gan mūziķi, aktieri, dziedātāji un dejotāji no Latvijas, kas uz Vidusjūras pludmali ir sabraukuši no Baltijas jūras krasta un Lielbritānijas. 

Festivāls norisinājās no 7. - 10. jūlijam. Kopumā festivālā piedalījas vairāk nekā 100 dalībnieku, toskait TDK Zalktis no Rīgas, TDK Raksta no Anglijas, sieviešu koris Gaisma no Kuldīgas un citi kolektīvi. Kopš festivāla pašiem pirmsākumiem ik gadu uzstājas dziedošais aktieris Varis Vētra, kurš priecēja gan ar dziesmām latviešu, gan spāņu valodā. Pirmoreiz festivālā uzstājās arī grupas “Credo” solists Guntis Veits.

Lasītākās ziņas valstī

Pirmais festivāls notika 2015.gadā. Festivālu organizē Spānijā dzīvojošā latviete Dana Tagle. Viņa stāsta, ka darbus pie festivāla organizēšanas sāka jau pērn vasarā. Atsaucība no Latvijas esot liela, tikai ir problēmas ar finansējumu - neviens organizatorus nesponsorē, kas nozīmē, ka kolektīvi paši maksā par atlidošanu un uzturēšanos. "No sirds ļoti priecājos par katru kolektīvu, kurš atsaucas un vēlas braukt. Dažiem kolektīviem daļu apmaksā pašvaldības. Kolektīvi no Latvijas un arī diaspora ir ļoti ieinteresēta parādīt mūsu kultūru citā valstī. Sajūta ir fantastiska, kad visi kolektīvi satiekas vienotos koncertos, sadraudzējas, dejo un dzied kopā. Emocijas ir augstā līmenī".

Foto: Dana Tagle

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti