Dalies:

Finansiālu atbalstu saņems četru augstskolu izveidotās starptautiskās vasaras skolas

Finansiālu atbalstu saņems četru augstskolu izveidotās starptautiskās vasaras skolas
CC0 licence
  • 20. Jan. 2020

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izvēlējusies četru augstākās izglītības iestāžu izveidotās astoņas starptautiskās vasaras skolas, kurām tiks piešķirtas stipendijas, aģentūra LETA uzzināja aģentūrā.

VIAA skaidroja, ka 2020.gada konkursā saņemti 14 iesniegumi no Latvijas augstākās izglītības institūcijām un iesniegumu vērtēšanas komisija nolēmusi atbalstīt astoņas vasaras skolas, katrai piešķirot desmit stipendijas, kas paredzētas ārvalstu studentu un akadēmiskā personāla izdevumu segšanai.

Vasaras skolas stipendijas apmērs ir 711 eiro vienam vasaras skolas dalībniekam uz vasaras skolas norises laiku.

Lasītākās ziņas

Šogad atbalstītās starptautiskās vasaras skolas ir "Latviešu valodas un kultūras vasaras skola 2020", kuru rīko Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitātes rīkotās "Etnotūrisma un ekotūrisma izaicinājumi Latgalē un Sēlijā" un "No sūnu noteikšanas līdz praktiskai izmantošanai" skolas, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas rīkotā skola "Iepazīstot Latvijas mākslas vēsturi".

Tāpat VIAA atbalstījusi četras Rīgas Tehniskā universitātes izveidotās vasaras skolas - "Riga - the Pearl of Latvain Wooden Architecture", "Robotics. Real-Life Applications of Intelligent Design", "3D Animation World" un "Smart Emerging Technology School "IoT for Smart Cities"".

Aģentūrā skaidroja, ka vasaras skolas popularizē latviešu valodu, kultūru, vēsturi un izglītību, kā arī vairo Latvijas atpazīstamību ārzemēs un veicina Latvijas un ārvalstu sadarbību.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti