Dalies:

Filmu "Kriminālās ekselences fonds" iespējams nokatīties internetā ārpus Latvijas!

Filmu "Kriminālās ekselences fonds" iespējams nokatīties internetā ārpus Latvijas!
Publicitātes foto
  • 22. Dec. 2019

Populāro latviešu kriminālkomēdiju “Kriminālās ekselences fonds” iespejams nokatīties internetā ārpus Latvijas, ziņo filmas radošā komanda. Atgādināsim, ka šī filma uz ekrāniem Latvijā iznāca 2018. gada februārī un kļuva par 2018. gada ienesīgāko latviešu filmu. Tā uz Latvijas kinoteātru ekrāniem noturējās vairāk nekā gadu, uz lielajiem ekrāniem izrādīta arī ārpus Latvijas, piemēram, Lielbritānijā un ASV.

Imants Veide raksta scenāriju seriālam par krāpniekiem un kopā ar čomu Hariju Kuharjonoku izmēģina dažādas krāpšanas shēmas. Taču Imants tik ļoti iejūtas jaunajā tēlā, ka pašam sakārojas kļūt par kriminālo autoritāti. Pie apvāršņa parādās veci žuļiki Duļķis un Aļģe, bet lielākais šķērslis ceļā uz kriminālās autoritātes statusu ir Imanta Kaimiņiene, kurai, kā izrādās, ir lielāki pauti nekā visiem pārējiem kopā!

Lasītākās ziņas

Filmu veido režisors un scenārija autors Oskars Rupenheits, kuram šī ir pirmā pilnmetrāžas filma, bet viņam un viņa komandai ir bagāta pieredze īsfilmu un reklāmu veidošanā. Vērīgie skatītāji pazīs Rupenheitam raksturīgo vizuālo stilistiku, humoru un šarmu. Galvenajās lomās filmā redzēsim pavisam jaunas un ekrānos vēl neredzētas sejas, kuras piešķir projektam svaigumu un vieglumu, bet varoņu brīžiem neticamās dēkas norisināsies visiem labi zināmo un prātā vai skaļi līdzi dungojamo latviešu kompozīciju pavadījumā!

Filma ir pilnībā tapusi par filmas autoru, privātu atbalstītāju un labvēļu kopīgi sarūpētajiem līdzekļiem. Daļu no “Kriminālās ekselences fonda” budžeta savāca paši skatītāji - 2015. gadā filma kļuva par veiksmīgāko atbalstīto projektu vietējā kolektīvā ieguldījuma platformā ProjektuBanka.lv, piesaistot vairāk kā 10 000 EUR.

 

Filma nupat izdota arī DVD formātā- tas gatavots krietni ilgāk, jo tajā ir īpaši izvērsta tā sauktā "bonusu sadaļa", kas vienā diskā nav bijusi satilpināma, tāpēc DVD izdevumā ir divi diski. Pirmajā ir pati filma ar subtitriem četrās valodās - angļu, krievu, vācu un spāņu -, vēl arī veidotāju audiokomentārs par filmas veidošanu un īpašs filmas skaņu celiņš, kurā visas lomas ierunājis režisors Oskars Rupenheits. Otrajā diskā - iepriekš neredzēts videoblogs par filmas tapšanu ar tās autoru piedalīšanos, aizkadru videofilmējumi, filmā neiekļauta epizode, filmas attēlu galerija, treileri, plakāti, dekorāciju skices un citi materiāli.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti