Dalies:

Filma “Sarauj, Just!” festivālā Otavā

Filma “Sarauj, Just!” festivālā Otavā
  • 23. May. 2020

No 14. līdz 21. maijam 7. Eiropas Savienības īsfilmu festivāla ietvaros interneta platformā var skatīties Latvijas režisora Pāvela Gumeņņikova īsfilma “Sarauj, Just!”. Eiropas Savienības īsfilmu festivāls Kanadā tiek organizēts ciešā ES dalībvalstu vēstniecību un ES Delegācijas sadarbībā ar Kanadas Filmu institūtu.

Festivālā, kas šogad korona vīrusa radīto ierobežojumu rezultātā notiek online režīmā, izrāda 22 ES dalībvalstu īsfilmas, kuŗu vidū ir dokumentālās, drāmas un animācijas darbi. Filmas tiek izrādītas bez maksas, iepriekš reģistrējoties Kanadas Filmu institūta mājas lapā: www.cfiicf.ca.

Latvijas režisora filma ir balstīta uz patiesiem notikumiem. Filma ir ieguvusi starptautisku atzinību  galveno balvu Itālijā “Giffoni Film Festival” un Austrālijas “Freshflix” īsfilmu festivālā uzvarējusi kategorijā  labākā filma. 2017. gada starptautiskajā īsfilmu festivālā  “Manhatan Short” filmas galvenais aktieris Aleksandrs Ronis ieguva labākā aktieŗa godalgu. 

Lasītākās ziņas valstī

Filmas galvenais varonis Justs ir programmētājs, kas avārijas rezultātā kļuvis par invalidu un dienas aizvada ratiņkrēslā. Kādu dienu viņš iepazīstas ar Ievu. Neilgi pēc iepazīšanās Ievai no rokām kāds izrauj somiņu...

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti