Dalies:

Filma “Melānijas hronika” simtgades ietvaros tiek izrādīta Baltkrievijā

Filma “Melānijas hronika” simtgades ietvaros tiek izrādīta Baltkrievijā
  • 24. Apr. 2018

Ar mērķi prezentēt Latvijas kinomākslu valsts simtgadē Baltkrievijā, šī gada 22. aprīlī Ziemeļvalstu - Baltijas valstu filmu festivālā Minskā tika demonstrēta latviešu režisora Viestura Kariša spēlfilma “Melānijas hronika”. Klātesošos pirms filmas pirmizrādes kinoteātrī “MIR” uzrunāja Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Dr. Mārtiņš Virsis, filmas režisors Viesturs Karišs un festivāla direktore Baltkrievijā Olga Čaijkovskaja (Воля Чайкоўская).

Vēstnieks M. Virsis savā uzrunā atzīmēja filmas vēsturisko fonu, kad 1941. gada jūnija deportācijās Latvijā izsūtīja vairāk nekā 15 000 cilvēku. M.Virsis aicināja ne tikai atcerēties Latvijas vēsturi, bet censties izprast šos notikumus dziļāk. Pēc filmas noskatīšanās skatītāji vēlējās turpināt diskusiju ar režisoru V.Karišu, uzdodot jautājumus gan par motivāciju uzņemt šāda rakstura filmu, gan par rakstnieci Melāniju Vanagu, pēc kuras atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem filma ir veidota, gan arī par režisora nākotnes iecerēm.

23. aprīlī Ziemeļvalstu - Baltijas valstu filmu festivāla ietvaros Baltijas valstu vēstniecības Baltkrievijā organizēja kopīgu pieņemšanu, kas tika veltīta Latvijas, Igaunijas un Lietuvas simtgadei. Pieņemšanu atklāja Baltijas valstu vēstnieki, un tajā piedalījās festivāla viesi, filmu institūtu pārstāvji, festivāla organizatori un atbalstītāji, baltkrievu inteliģence un diplomātiskais korpuss. Ziemeļvalstu - Baltijas valstu filmu festivāls masu medijos Baltkrievijā tika reklamēts ar publicitātes logo “Baltijas valstīm – 100”.

Vizītes laikā Minskā režisors Viesturs Karišs viesojās arī Baltkrievijas Mākslas Akadēmijā, lai filmu nozares studentiem un interesentiem pasniegtu meistarklasi “Filmas un teātra režisors: kā atrast balansu”. Festivāla norisē piedalījās arī Latvijas Nacionālā kino centra pārstāve Zigita Saulīte.

Šogad Ziemeļvalstu - Baltijas valstu filmu festivāla Baltkrievijā programmā ir iekļauta vēl viena filma no Latvijas – režisores Ievas Ozoliņas dokumentālā filma “Dotais lielums: mana māte”, kuras demonstrācija Minskā paredzēta 26.aprīlī.

Pasākums ir viens no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm un notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kino centru.

Foto: Publicitātes attēls

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti