Dalies:

Filma "Bille" gaida ielūgumus no diasporas

Filma "Bille" gaida ielūgumus no diasporas
  • 03. Apr. 2019

Filmu studijas “Deviņi” pilnmetrāžas spēlfilma “Bille" aktīvi piedalās filmu festivālos gan Eiropā, gan Āzijā.  Tāpat “Bille" aktīvi tiek skatīta arī diasporā gan Eiropā, gan ASV. Joprojām visiem interesentiem ir iespēja sazināties ar filmas komandu, sociālajā tīklā "Facebook" meklējot "Bille the Film", un noorganizēt filmas rādīšanu arī savā apkaimē.

Filmas producenta asistente Evita Bērziņ informē, ka Eiropas filmu festivāla ietvaros Čehijā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību tiek organizēti speciāli filmas “Bille" seansi 5. aprīlī Brno un 6. aprīlī Prāgā. Tajos piedalīsies arī filmas režisore Ināra Kolmane. Savu oficiālo pirmizrādi Čehijā, kas ir viena no filmas kopražotājām, maija beigās “Bille" piedzīvos “ZLIN” filmu festivālā, kas ir lielākais un vecākais Bērnu un jauniešu filmu festivāls pasaulē, un šogad notiks jau 59. reizi.

Savukārt aprīļa beigās “Bille" dosies uz Āziju, piedaloties “FAJR” filmu festivālā Irānā. Festivāls, kurš akcentē filmas, kas meklē taisnīgumu un izgaismo morāles vērtības, Teherānā notiks jau 37. reizi. Tūlīt pēc tam “Bille" atgriezīsies Eiropā, piedaloties “Kristiansand” Bērnu filmu festivālā Norvēģijā, kā arī sadarbībā ar Latvijas ģenerālkonsulātu 24. maijā tiks izrādīta Baltijas filmu dienās Sanktpēterburgā.

Lasītākās ziņas

Režisores Ināras Kolmanes veidotā pilnmetrāžas spēlfilma “Bille" ieguvusi gan Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma, gan saņēmusi Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu “Kilograms kultūras” kategorijā “Kino”. Filma tapusi pēc rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna "Bille" motīviem. Filmas operators Jurģis Kmins, par savu izcilo darbu saņemot prestižo “The IMAGO International Award for Best Cinematography” balvu kategorijā labākie jaunie operatori, skatītājus ieved 30. gadu Ulmaņlaiku Latvijā, kur bagātajiem ir savas ielas, bet nabadzīgajiem -  savas, un kur mazā meitene Bille, par spīti grūtajai ikdienai un vecāku mīlestības trūkumam, nezaudē dzīvesprieku un apņēmību dzīvē izsisties uz augšu.

Titullomu filmā atveido Rūta Kronberga, Billes mammas lomā iejutusies Elīna Vāne, savukārt tēvu spēlē Artūrs Skrastiņš. Vecmāmiņas lomu atveido Lolita Cauka. Filmā piedalās arī citi pazīstami latviešu aktieri – Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika, Ilze Vazdika, Dace Makovska, Dace Bonāte, Agris Māsēns, Leons Krivāns un citi.

Foto: publicitātes

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti