Dalies:

Februārī klajā nāks Egila Levita grāmata “Valstsgriba”

Februārī klajā nāks Egila Levita grāmata “Valstsgriba”
  • 24. Jan. 2019

15. februārī – datumā, kurā pirms 97 gadiem tika pieņemta Latvijas Republikas Satversme, – ceļu pie lasītājiem uzsāks Egila Levita grāmata “Valstsgriba. Idejas un domas Latvijai 1985-2018”. Atvēršanas pasākumā Egils Levits dalīsies pārdomās par Latvijas vietu, lomu un uzdevumiem 21. gs. pasaulē, informē oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" pārstāve Ilze Apine.

Grāmatā apkopota jurista un politologa, Eiropas Tiesas tiesneša Egila Levita publicistika latviešu valodā, kurā plašai sabiedrībai saprotami analizēti daudzi ar Latvijas neatkarības un demokrātiskās valsts iekārtas atjaunošanu saistīti jautājumi. Izdevums atklāj kā viņa ideālismu un pragmatismu, tā ticību Latvijas valstij un tās cilvēku spēkam.

Darbu caurvij viens kopīgs motīvs – fundamentāla juridiskā, politiskā un morālā argumentācija par Latvijas valsts un latviešu nācijas pastāvēšanas tiesībām, jēgu un būtību, par pilsoņu attiecībām ar valsti un tās sekmīgu pārvaldību.

Lasītākās ziņas valstī

Grāmatas “Valstsgriba” atvēršana - piektdien, 15. februārī, plkst. 12.00, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā. Laipni aicināti mediju pārstāvji un arī ikviens interesents.

“Valstsgriba” izdota oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” Grāmatu apgādā. “Latvijas Vēstnesis” pateicas visiem līdzautoriem par atsaucību un iesaistīšanos šī apjomīgā projekta īstenošanā.

“Nācijai, lai tā pastāvētu, ir ne tikai jāapzinās pagātne, bet, galvenais, tai ir nepieciešama griba veidot nākotni. Tā ir kopīga griba. Satversmē tā ir apzīmēta par “valstsgribu”, un tā ir pastāvīgi jāuztur,” tā Egils Levits.

“”Latvijas Vēstnesis” vienmēr par daļu no savas misijas ir uzskatījis patriotisma veicināšanu, uzsverot un atgādinot Latvijas valstiskās vērtības. Tāpēc ar prieku piedalījāmies šī rakstu krājuma tapšanā. Ceram, ka šīs atziņas palīdzēs mums ticēt un nodrošināt savas valsts esamības pamatojumu arī globālajiem izaicinājumiem tik pārpilnajā un nemierīgajā šodienā!” izdevēja motivāciju raksturo VSIA “Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.

Krājuma idejas autore un sastādītāja - Rudīte Kalpiņa. Priekšvārda autore - Ph. D. (Cantab.) Ineta Ziemele, Rīgas Juridiskās augstskolas profesore, Satversmes tiesas priekšsēdētāja. Literārā redaktore un korektore - Ilze Lāce.

Izdevuma 848 lappusēs ietverta liela daļa no vairāk nekā trīsdesmit gadu laikā periodikā un citviet publicētajiem rakstiem, runām un intervijām, caur to atklājot gan Latvijas jaunāko laiku vēsturi, gan paša Egila Levita personību un devumu.

Foto: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti