Dalies:

Vēstniece Inga Skujiņa atklāj Baltijas valstīm veltītu nodaļu Austrumprūsijas valsts muzejā Līneburgā

Vēstniece Inga Skujiņa atklāj Baltijas valstīm veltītu nodaļu Austrumprūsijas valsts muzejā Līneburgā
  • 03. Sep. 2018

Vēstniece Inga Skujiņa š.g. 25. augustā atklāja jaunizveidoto Baltijas valstīm veltītu nodaļu (Deutschbaltische Abteilung) Austrumprūsijas muzejā (Ostpreußisches Landesmuseum) Līneburgā (Lüneburg). Svinīgais pasākums un iesvētīšanas ceremonija norisinājās Līneburgas lielākajā baznīcā St. Johanniskirche, 700 viesu klātbūtnē. Atklāšanā piedalījās arī Vācijas kultūras un mediju ministre Prof. Monika Gritersa (Prof. Monika Grütters), Lejassaksijas federālās zemes kultūras ministrs Bjorns Tumlers (Björn Thümler), Līneburgas pilsētas mērs Ulrihs Medge (Ulrich Mädge), kā arī daudzi Latvijas un Baltijas draugi.

Līdz ar Austrumprūsijas valsts muzeja (Ostpreußischer Landesmuseum) vācbaltiešu nodaļas (Deutschbaltische Abteilung) atklāšanu Līneburga kļūst par vēl nozīmīgāku baltiešu vēstures centru. Ostpreußischer Landesmuseum ir pasaulē vienīgais muzejs, kas veltīts daudzu gadsimtu ilgās Baltijas vāciešu un latviešu kopīgās kultūras un vēstures izpētei, kā arī Baltvācu kultūras mantojuma nozīmei mūsdienās.

Latvijas vēstniecībai Vācijā ar Austrumprūsijas muzeju (Ostpreußisches Landesmuseum) Līneburgā ir izveidojusies cieša un aktīva sadarbība. Šī gada februārī vēstniece Inga Skujiņa atklāja izstādi “Baltijas ceļš uz brīvību”, kas ar katra vēstures nogriežņa spilgtākajām fotogrāfijām ļāva atskatīties uz laika periodu no Latvijas valsts dibināšanas 1918. gadā līdz Trešajai Atmodai un Baltijas ceļam.

Lasītākās ziņas valstī

Foto: Latvijas vēstniecība Vācijā 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti