Dalies:

ES veselības komisāre: Eiropā koronavīrusa dēļ panikai nav pamata

ES veselības komisāre: Eiropā koronavīrusa dēļ panikai nav pamata
CC0 licence
  • 26. Feb. 2020

Jaunais koronavīruss Eiropā raisa bažas, bet nav iemesla panikai, trešdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) veselības komisāre Stella Kirjakide.

"ES mēs joprojām esam ierobežošanas fāzē, ir svarīgi to uzsvērt," viņa piebilda, mudinot dalībvalstis aktivizēt gatavošanos pret iespējamo slimības pandēmiju.

"Mēs esam sastapušies ar situāciju, kurā joprojām ir daudz nezināmo saistībā ar šo vīrusu un konkrēti par tā izcelsmi un to, kā tas izplatās," viņa sacīja. "Mums arī ir jābūt modriem attiecībā uz nepareizu informāciju un dezinformāciju, kā arī ksenofobiskiem paziņojumiem, kas maldina pilsoņus un apšauba varasiestāžu darbu."

Lasītākās ziņas

Viņa paudusi kritisku nostāju par ES valstu dažādajām pieejām un aicināja dalībvalstis dalīties informācijā ar Briseli.

Vienlaikus viņa pauda gandarījumu par Itālijas kaimiņvalstu otrdienas lēmumu paturēt robežas atvērtas. Itālijas amatpersonas trešdien pavēstīja, ka koronavīrusa uzliesmojumā šajā valstī miruši jau 12 cilvēki, bet inficēšanās gadījumu skaits pārsniedzis 370.

Latvijā neviens inficēšanās gadījums nav konstatēts. Infektologs Uga Dumpis Latvijas Radio šodien norādījis, ka, vērojot pašreizējās tendences, vīruss, visticamāk, sasniegs arī Latviju. Viņaprāt, galvenais uzdevums ir iespējami attālināt šo brīdi, lai būtu lielāka cerība sagaidīt vakcīnu un vasaras mēnešus, kad šādi vīrusi ierasti izplatās gausāk. Infektologs uzskata, ka nav jāaizliedz cilvēkiem ceļot, taču iespējami jāizvairās no slimības smagāk skartajiem reģioniem un ceļojumu laikā biežāk nekā ikdienā jāmazgā rokas.

Ja ir aizdomas par inficēšanos ar koronavīrusu, vēlams nevis doties pie ģimenes ārsta, bet gan uzreiz zvanīt Neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai uz tālruņa numuru 113.

Latvijas atbildīgās iestādes aizvadītajās dienās jau vairākkārt uzsvērušas, ka ir gatavas reaģēt uz koronavīrusa ienākšanu Latvijā, un pašreiz panikai nav pamata.

26.februāra dati liecina, ka Eiropā jaunais koronavīruss reģistrēts Itālijā (322 gadījumi), Vācijā (18), Lielbritānijā (13), Francijā (14), Spānijā (7), Austrijā (2), Beļģijā (1), Horvātijā (1), Somijā (1), Zviedrijā (1) un Šveicē (1).

Vīruss skāris arī ASV (53 gadījumus), Kanādu (11), Austrāliju (22) un virkni citu valstu Āzijā un Āfrikā.

Pasaulē kopumā inficējušies ap 80 000 cilvēku, reģistrēto nāves gadījumu skaits pārsniedz 2700.

Jaunu inficēšanās gadījumu skaits ārpus Ķīnas patlaban ir lielāks nekā Ķīnā, kur sākās vīrusa uzliesmojums, trešdien pavēstīja Pasaules Veselības organizācija.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti