Dalies:

ES vēlas neatkarīgu Covid-19 izplatības izmeklēšanu

ES vēlas neatkarīgu Covid-19 izplatības izmeklēšanu
CC0 licence
  • 19. May. 2020

ES rosina veikt neatkarīgu izmeklēšanu par to, kā pasaule ir reaģējusi uz koronavīrusa uzliesmojumu un kādēļ šī slimība ir izplatījusies tik plaši. Rezolūciju ar šādu aicinājumu bloka dalībvalstis plāno otrdien iesniegt PVO asamblejas ietvaros, ziņo Latvijas Radio.

Eiropas Komisijas (EK) preses sekretāre Viržīnija Batū-Henriksone atzina, ka rezolūcija nesatur tiešu aicinājumu izvērtēt Ķīnas lomu notikušajā, bet gan aicina veikt vispārējo izmeklēšanu.

"Mums ir neatkarīgi jāpaskatās uz to, kas ir noticis, neiesaistoties Ķīnas un ASV karā, kas vaino viena otru tajā, kas ir noticis. Šie notikumi tikai paspilgtina viņu savstarpējo sacensību. Mūsu rezolūciju atbalsta ļoti daudzi. Pēc manā rīcībā esošās jaunākās informācijas tās ir 110 valstis. Ar šo soli mēs mēģinām atrast veidu, kā objektīvi un neatkarīgi izvērtēt notikušo ar vispārēju atbalstu un starptautiskās organizācijas ietvaros," teica Batū-Henriksone.

Lasītākās ziņas

Pasaules Veselības asambleja notiek brīdī, kad ASV ir apturējusi finansējumu PVO. Amerikas prezidents Donalds Tramps uzskata, ka koronavīrusa izplatības sākumā tās vadītāji nav rīkojušies pietiekami ātri. Turklāt, viņaprāt, PVO esot piesegusi Ķīnas rīcību un darbojusies kā Pekinas sabiedrisko attiecību aģentūra.

Oficiālā Pekina kategoriski noliedz jebkādu vilcināšanos vai informācijas slēpšanu.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti