Dalies:

ES un Liebritānijas turpmāko attiecību sarunas iestrēgušas

ES un Liebritānijas turpmāko attiecību sarunas iestrēgušas
CC0 licence
  • 18. May. 2020

Noslēgusies jau trešā Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunu kārta par turpmākajām attiecībām pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no bloka. Neapmierinātību ar to gaitu ir paudušas abas puses. Eiropas Savienības galvenais sarunvedējs Mišels Barnjē uzskata, ka Lielbritānija nevēlas panākt progresu, savukārt Londona apsūdz Barnjē nepamatotu prasību izvirzīšanā, vēsta Latvijas Radio.

Kā uzsvēris Eiropas Savienības galvenais sarunvedējs Mišels Barnjē, joprojām galvenās domstarpības ir jautājumā par vienotajiem spēles noteikumiem, kas liegtu Apvienotajai Karalistei apšaubīt un apdraudēt Eiropas Savienību nākotnē.

"Apvienotā Karaliste nav iesaistījusies nopietnās diskusijās par vienādu spēles laukumu, lai ko arī viņi teiktu. Tās ir diskusijas par godīgiem noteikumiem ekonomikā un tirdzniecībā, par kuriem mēs esam vienojušies ar Borisu Džonsonu politiskajā deklarācijā. Tas joprojām ir atbilstošs dokuments gan šodienai, gan nākotnei. Šajā jautājumā pēdējā sarunu kārtā nebija nekāda progresa. Jautājumā par mūsu turpmāko attiecību pārvaldību mums ir bijušas dažas noderīgas diskusijas, taču tās skar galvenokārt tikai atsevišķus sektorus. Taču mums nav izdevies sasniegt progresu jautājumā par vienotu pārvaldības ietvaru, kādu mēs vēlētos izveidot ar savu nozīmīgāko kaimiņu. Tai būtu jābūt visaptverošai un pilnīgai partnerībai, kas garantē efektivitāti un caurskatāmību," teicis Barnjē.

Lasītākās ziņas

No savas puses Apvienotās Karalistes galvenais sarunvedējs Deivids Frosts ir paziņojis, ka galvenais šķērslis esot Eiropas uzstājība, pieprasot, lai Apvienotā Karaliste apmaiņā pret piekļuvi vienotajam tirgum arī turpmāk ievērotu Eiropas Savienības likumus un standartus.

Lielbritānija uzsver, ka Brisele šādas prasības nav izvirzījusi nevienai citai valstij, ar kuru ir noslēgti brīvās tirdzniecības līgumi. Pēc Frosta vārdiem, ir grūti saprast, kāpēc Eiropas Savienība tik ļoti koncentrējas uz ideoloģiskiem jautājumiem tā vietā, lai bez liekām grūtībām noslēgtu abpusēji izdevīgu vienošanos. Līdz brīdim, kamēr Eiropas Savienība nesapratīs, ka uz šādiem noteikumiem Lielbritānija vienošanos nenoslēgs, nekāda progresa nebūšot arī turpmāk.

Komentētāji notiekošo vērtē kā Briseles un Londonas aizvien atklātāku gatavošanos bezvienošanās scenārijam, jo laika sarunu noslēgšanai paliek arvien mazāk. Kā vēstīts, briti līdz šim uzstājuši, ka līdz šī gada beigām spēkā esošo pārejas periodu pagarināt nav gatavi.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti