Dalies:

Latviešu centrā Minsterē aizvadīts Jauno līderu semināra pirmais cikls "Es esmu Latvian"

Latviešu centrā Minsterē aizvadīts Jauno līderu semināra pirmais cikls "Es esmu Latvian"
  • 03. Sep. 2018

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 31. augusta līdz 2. septembrim Latviešu centrā Minsterē (LCM) notika Jauno līderu semināra pirmais cikls Es esmu Latvian. Spraigas diskusijas, iedvesmojošas lekcijas, jestri danči, dziesmas, joki, maz miega un aromātiska svētdienas rīta kafija starp savējiem. Tāds ir pagājušo trīs dienu stāsts par latviešu jauniešiem Eiropā, kuri tikāšeit, lai dalītos pieredzē, idejās un nākotnes redzējumā par to, kas pašiem aktuāls.

Spraigas diskusijas par aktuālo

Seminārnometnes Es esmu Latvian fokuss tika vērsts uz politikas aktualitātēm, Latvijas simtgades tēmu un nacionālās identitātes apzināšanos. Personiskajā redzējumā par tām dalījās LCM kultūras administratore rta Sils, žurnālists Ansis Bogustovs, jurists un advokāts Arnis Drille, Latviešu kopības Vācijā priekšsēdētājs Neil Ebden, Latvijas simtgades jauniešu rīcības komitejas - Svētku rota loceklis diasporas jautājumos Edgars Korsaks - Mills. Pasākuma programmu bagātināja un no cita skatu punkta ļāva paskatīties latviski runājošo vāciešu Tobias MöllerEnno WalkenfortJöran Steinhauer pieredzes stāsti par Latviju. Seminārnometnei caur dalībniekus vadīja referentes un semināra vadītājas Rasa Jansone un Rozīte Katrīna Spīča.

Lasītākās ziņas valstī

Latvija vāciešu acīm

Enno Walkenfort ar Latviju iepazinās pirms pāris gadiem, kad devās Eiropas brīvprātīgajā darbā uz Valmieras pansionātu. “Vai tas ir kaut kur Itālijā? Vai tur ir siltais ūdens un elektrība? - tie ir tikai daži no smaidus rosinošiem jautājumiem, kurus Enno saņēma no savējiem, kad paziņoja par gaidāmo piedzīvojumu. Jorans, jeb pašam mīļu iesauku iemantojušais Latiņš - akcentēja mūsu, latviešu, unikalitāti no dažādiem aspektiem, to paužot ar mūzikas palīdzību un uzdodot jautājumus nometnes dalībniekiem. Tobiass, kurš sākumā bijis nesaprasts par pašiniciatīvu mācīties latviešu valodu, tāpat kā abi pārējie puiši latviski komunicē brīvi, pārliecinoši, un lai gan ar šarmējošu akcentu..gribas viņus saukt par savējiem. Kaut kādā ziņā noteikti par latviešiem.

Vēlēšanas valsts simtgadē

Seminārnometnes dalībnieki ar aizrautību iesaistījās ikviena lektora izvirzītajā tēmā un piedāvātajās diskusijās, taču daudziem īpaši gaidīta bija Anša Bogustova ierašanās. Pieredzes bagātais žurnālists gan viegli uztveramā veidā skaidroja valsts politisko iekārtu un gaidāmo vēlēšanu sistēmu, gan arī aicināja jauniešus nepalikt vienaldzīgiem un ar atbildību uztvert Saeimas vēlēšanas: Cepiet mani kaut vai kā gaļu uz restēm, bet savu politisko nostāju es jums neatklāšu. Taču apsoliet man vienu - ka jūs aiziesiet uz vēlēšanām.” A. Bogustovs ikvienā iekustināja vēlmi būt līderiem, uzņemties iniciatīvu un būt drosmīgiem savos lēmumos. Apspriežot tēmu par ārvalstīs dzīvojošiem latviešiem, žurnālists dalījās pārliecībā, ka vairāk laimīgu latviešu veido laimīgāku Latviju. Un tam nav nozīme, kur katrs dzīvo. Ir 21. gadsimtss, kad neviens nevar pavēlēt, kur tu drīksti vai nedrīksti būt laimīgs.”

Savukārt skarot tēmu par valsts apaļās jubilejas aktivitātēm, uz īsta patriotisma viļņa ikvienu uzsēdināja Latvijas simtgades jauniešu rīcības komitejas loceklis Edgars Korsaks-Mills. Spēka vārdi par mūsu sīkstumu un viedumu, video kadri ar zeltainām rudzu vārpām, rasu saulainā rudens rītā un citām mūsu nacionālajām bagātībām, kas patiesībā ir tik vienkāršas. Un vienaldzīgus neatstāj pat skeptiskākos.

Personiskums un vienkāršība

Tieši šīs divas kvalitātes bija pamatimpulss, kas savā starpā savienoja referentus un nometnes dalībniekus. Atklātos atmiņu stāstos par laiku trimdā dalījās Latviešu kopības Vācijā (LKV) priekšsēdētājs Neil Ebden ar ģimeni, bet advokāts un reizē arī LKV priekšsēdētāja vietnieks Arnis Drille atgādināja par kopā darīšanas spēku un ieskicēja virsotnes, kuras, sadarbojoties, mums sasniedzamas efektīvāk, ja darām to, kas mums padodas un patīk vislabāk.

Pēc piedzīvotā trīs dienu seminārā Vācijā, Latvijā, Islandē, Dānijā, Luksemburgā un Anglijā dzīvojošie latviešu jaunieši atskatījās ar gandarījuma sajūtu atzīstot, ka brīvdienas ir izdevušās un mājās dosies, kā lieli ieguvēji ar jaunām idejām, ko pārdomāt.

Šis ir tikai sākums

Jauno līderu skola Latviešu centrā Minsterē norisināsies vēl divās gaidāmajās septembra nedēļas nogalēs. Jau šajā piektdienā ikviens aicināts pievienoties seminārnometnes otrajam ciklam Latvijas tēls pasaulē un viltus ziņas, bet no 14.- 16. septembrim trešajam, noslēdzošajam- 21. gs jaunietis pasaulē.

Raksta autore: Sintija Melne

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti