Dalies:

ES apsūdz Krieviju un Ķīnu dezinformēšanā

ES apsūdz Krieviju un Ķīnu dezinformēšanā
LETA/Zane Bitere
  • 02. Apr. 2020

Ķīna un Krievija koronavīrusa pandēmijas laikā izplata dezinformāciju un viltus ziņas, lai virzītu savas ģeopolitiskās intereses un vājinātu Eiropas Savienību (ES) un tās partnerus, secināts bloka ārlietu dienesta publicētajā pētījumā, ziņo Latvijas Televīzija. Turklāt šis dezinformācijas vilnis pieņemas spēkā, it īpaši tiešsaistes medijos un sociālajos tīklos. 

Kremļa dezinformatori kopš janvāra beigām publicējuši vairāk nekā 150 dažādus nepatiesus stāstus par Covid-19, ieskaitot to, ka ES tūlīt sabruks, jo nespēj tikt galā ar vīrusu. Starp RTV un “Sputnik” rakstiem ir sazvērestības teorijas par to, ka “vīruss ir cilvēku radīts” vai izplatīts ar nodomu.

Sociālajos tīklos augstu vilni sit nepatiesi veselības padomi par Covid-19. Piemēram, “Sputnik” vācu valodas konti “Facebook” un “Twitter” reklamē apgalvojumu, ka “roku mazgāšana nepalīdz”.

Lasītākās ziņas

Dezinformatori izmanto cilvēku neziņu, bailes un nespēju sekot līdzu straujajai informācijas maiņai medijos, uzskata Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, kas pēc izglītības pati ir ārste.

“Es esmu uztraukta, ka daži no šiem vēstījumiem var patiešām cilvēkiem kaitēt. Piemēram, nepatiess apgalvojums, ka balinātāja dzeršana var izārstēt no vīrusa. Balinātāja dzeršana var nogalināt! Esmu nobažījusies, ka daži izmanto cilvēku bailes, lai tikai nopelnītu. Piemēram, pārdodot ļoti dārgas ziepes, kas, iespējams, nogalina koronavīrusu. Tas ir jāizbeidz,” sacīja Leiena.

Lai apturētu deiznfomācijas izplatīšanu, sociālo mediju platformas cenšas veicināt cilvēku pieeju uzticamiem informācijas avotiem, piemēram, sabiedrības veselības institūcijām. EK vēlas, lai interneta mediji vēl aktīvāk iesaistītu faktu pārbaudītājus. EK izveidojusi speciālu sadaļu savā mājaslapā, kur informāciju var pārbaudīt jebkurš.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti