Dalies:

EP vēlēšanu iecirkņus Vācijā varēs veidot tikai Latvijas Goda konsulātos

EP vēlēšanu iecirkņus Vācijā  varēs veidot tikai Latvijas Goda konsulātos
  • 01. Feb. 2019
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas notiks 25. maijā. Šajās EP vēlēšanās ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas vēlētājiem būs iespēja balsot ne tikai pa pastu, bet arī vēlēšanu iecirknī klātienē. Vēlēšanu iecirknis Vācijā būs vēstniecībā Berlīnē. Atšķirībā no Saeimas vēlēšanām, Latvijas Goda konsulātu telpas centralizēti un automātiski vēlēšanām netiks piedāvātas. Pavisam noteikti nebūs iespējams balsot uz vietas Minsterē un Bērzainē – Saeimas vēlēšanās šis bija izņēmums, īpaši vienojoties ar Vācijas Ārlietu ministriju, informē Latvijas vēstniecība Vācijā.
 
Balsošana pa pastu:
Vēlētāji var iesniegt pieteikumu balsošanai pa pastu vēstniecībā no 16. marta līdz 13. aprīlim, ierodoties personīgi vēstniecībā Berlīnē vai nosūtot pieteikumu vēstniecībai pa pastu. Pases šoreiz nevajadzēs sūtīt! Pārstāvniecība apkopos un nosūtīs visus saņemtos pieteikumus uz CVK. Vēlēšanu iecirknis “balsošanai pa pastu” šoreiz būs nevis vēstniecība, bet CVK. Tādējādi vēlētāji ārvalstīs, kuri būs reģistrējušies balsošanai pa pastu, saņems vēlēšanu materiālus no CVK un nosūtīs savus vēlēšanu biļetenus uz CVK, bez vēstniecības iesaistes.
 
Šajās vēlēšanās, atšķirībā no Saeimas vēlēšanām, tiks veidoti vēlētāju saraksti. To darīs Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.Sākotnēji vēlētāji tiek iekļauti tā iecirkņa vēlētāju sarakstā, kas atbilst vēlētāja reģistrētajai dzīvesvietai Iedzīvotāju reģistrā. Laikaposmā no 16. marta līdz 7. maijam varēs mainīt savu vēlēšanu iecirkni, reģistrējoties balsošanai kādā no iecirkņiem ārvalstīs. Iecirkņa maiņu vēlētājs veiks pats personiski, iesniedzot iesniegumu jebkurai pašvaldībai vai tās dzīvesvietas deklarēšanas iestādei (t.sk. izmantojot e-pakalpojumu), vai vēstniecībai. Attiecīgās veidlapas CVK vēl izstrādā. Tātad arī šī ir būtiska atšķirība no Saeimas vēlēšanām – varēs nobalsot tikai tajā iecirknī, kur vēlētājs ir reģistrēts.
 
Attiecībā uz vēlēšanu iecirkņu veidošanu citur Vācijā – pamatojoties uz Vācijas likumdošanu, tie tātad būtu iespējami tikai Latvijas Goda konsulātos. CVK atļaus veidot papildus iecirkņus pēc 36 vēlētāju priekšlikuma. Paredzēts, ka šie vēlēšanu iecirkņi ar CVK komunicēs tieši, bez vēstniecības iesaistes (bet Jūs droši varat rēķināties ar manu un citu vēstniecības kolēģu atbalstu jebkurā gadījumāJ).
 
Lai pieprasītu iecirkņa izveidošanu, vēlētāji ne vēlāk kā 75 dienas pirms vēlēšanām (līdz 11.03.2019.) iesniedz attiecīgās veidlapas Centrālai vēlēšanu komisijai. To var darīt vai nu personīgi, ierodoties CVK vai vēstniecībā Berlīnē, vai nosūtot pa pastu uz CVK, vai nosūtot e-pastu uz CVK (cvk@cvk.lv) vai vēstniecību (consulate.germany@mfa.gov.lv), ja tas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.
 
Veidlapas ir: priekšlikums par vēlēšanu iecirkņa izveidošanu ārvalstīs un iecirkņa komisijas locekļu kandidātu pieteikumi (par katru komisijas locekli atsevišķi). Veidlapas var atrast CVK mājas lapā.
 
Papildus CVK uzsver, ka vēlētājiem, kuri CVK iesnieguši priekšlikumu par vēlēšanu iecirkņa izveidošanu ārvalstīs un/vai iecirkņa komisijas locekļa kandidāta pieteikumu, papildus ir jāreģistrējas arī šī vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā. Citādi personai būs liegtas balsošanas iespējas konkrētajā vēlēšanu iecirknī.

Foto: CVK.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti