Dalies:

EP deputāti balso, lai mazinātu bezlīguma “Brexit” negatīvo ietekmi uz iedzīvotājiem

EP deputāti balso, lai mazinātu bezlīguma “Brexit” negatīvo ietekmi uz iedzīvotājiem
  • 13. Mar. 2019

Eiropas Parlamenta deputāti trešdien balsoja par virkni noteikumu, kam jāmazina iespējamā bezlīguma “Brexit” negatīvā ietekme uz iedzīvotājiem. Noteikumi attieksies uz tādām jomām kā gaisa transports un autotransports, “Erasmus” programma, sociālā drošība un zvejniecība.

Pēc Eiropas Parlamenta un ES Padomes aicinājuma Eiropas Komisija piedāvājusi virkni pasākumu, kam jāmazina negatīvās sekas, ko radītu Apvienotās Karalistes bezlīguma izstāšanās no Eiropas Savienības.

Tie paredz, ka “Erasmus” studenti vai pasniedzēji no Apvienotās Karalistes un citu ES valstu pilsoņi šajā valstī var īstenot paredzētās aktivitātes, ES turpina sniegt atbalstu pārrobežu projektiem Īrijā un Ziemeļīrijā un netiek pilnībā pārtraukti transporta sakari starp ES un Apvienoto Karalisti. Tāpat saskaņā ar noteikumiem ES un Apvienotās Karalistes kuģi ierobežotu laiku varētu turpināt zveju abu pušu teritoriālajos ūdeņos.

Lasītākās ziņas valstī

Ārkārtas pasākumi nedublē dalības ES sniegtās priekšrocības vai pārejas perioda noteikumus. Tie būtu spēkā noteiktu laiku, un tos vienpusēji pieņem ES. Tie stātos spēkā, ja līdzīgus noteikumus pieņemtu arī Apvienotā Karaliste.

Foto: © European Union 2019 - Source : EP

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti