Dalies:

ELA pārstāvis tiekas ar Dienvidzviedrijas Latviešu biedrību

ELA pārstāvis tiekas ar Dienvidzviedrijas Latviešu biedrību
  • 28. Aug. 2019

Lai apspriestu Dienvidzviedrijas Latviešu biedrības (DLB) turpmāku iespēju aktīvi iesaistīties Eiropas Latviešu apvienības (ELA) darbībā ne tikai caur Zviedrijas Latviešu apvienības starpniecību, bet kā pastāvīgai dalīborganizācijai, šā gada 26.augustā ELA pārstāvis Latvijā Rinalds Gulbis tikās ar DLB priekšsēdētāju Ilzi Spīguli – Buijtenweg.

Tikšanās laikā tika apspriestas arī iespējas kā attīstīt Dienvidzviedrijas un Viduszviedrijas latviešu dzīvi, sadarbības attīstīšanu ar Latvijas organizācijām, pārrunāts ELA atbalsts mobilo darbstaciju izbraukumiem, kā arī apspriests iespējamais finansiālais atbalsts projektos no Latvijas puses.

“Kopīgi ar ELA atbalstu iespējams organizēt bērnu un jauniešu nometnes Ēlandē latviskās identitātes un dzīvesziņas kopšanā - gan latviešu bērniem un jauniešiem no Zviedrijas, gan arī Beniluksa valstīm un bērniem no Latvijas - tādējādi stimulējot savstarpējo komunikāciju latviešu valodā,” pēc tikšanās rezumē R.Gulbis. “Tikšanās laikā izkristalizējās galvenās problēmas DLB darbībā – tās, galvenokārt, ir cilvēkresursu trūkums un finansu atbalsts. Tāpat tika akcentēta iespēja kopīgai sadarbībai starp DLB, ELA un Latvijas Evaņģēliski luterisko baznīcu ārpus Latvijas kopīgu labdarbības projektu īstenošanā bērnu un jauniešu auditorijai Latvijā”.

Tikšanā notika projekta „Eiropas Latviešu apvienības kapacitātes stiprināšana diasporas līdzdalības veicināšanai Latvijā” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta Nr. 2019.LV/NVOF/DAP/024/29.  Par publikācijas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti