Dalies:

Eksperts: No "Covid-19" atveseļojas 3000 pacientu dienā

Eksperts: No "Covid-19" atveseļojas 3000 pacientu dienā
CC0 licence
  • 05. Mar. 2020

Vīruss nav ļoti bīstams, taču ir lipīgs - tā ceturtdien notikušajā Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) diskusijā pavēstīja LZA Ķīmijas, bioloģijas un medicīnas zinātņu nodaļas priekšsēdētājs Pēteris Trapencieris.

Primāri riska zonā ir cilvēki virs 65 gadu vecuma, klāstīja akadēmiķis, norādot, ka vīriešiem šis vīruss ir bīstamāks. Pašreizējie statistikas dati liecina, ka sieviešu mirstība no "Covid-19" ir 2,85%, kamēr vīriešu - aptuveni 4,7%.

Viņš uzsvēra, ka pozitīvās tendences ir tādas, ka ar "Covid-19" slimo pacientu skaits pasaulē samazinās. Pēc akadēmiķa paustā, šāda tendence ir novērojama no februāra vidus, lai gan pacientu skaits samazinātos drastiskāk, ja infekcija nebūtu strauji izplatījusies Itālijā.

Lasītākās ziņas

Tāpat arī novērojama pozitīva tendence izārstēto pacientu skaitā - no kopumā aptuveni 95 000 pacientu jau tagad ir novērojama aptuveni 3000 pacientu atveseļošanās ik dienu, uzsvēra Trapencieris.

"Tikpat pozitīva aina iezīmējas kritiski slimo pacientu skaitā, kas jau no februāra beigām sāk kristies," klāstīja akadēmijas nodaļas priekšsēdētājs.

Savukārt LZA biologs Kaspars Tārs diskusijā norādīja, ka 2002.gadā bija zināmi tikai divi koronavīrusi, kas var inficēt cilvēkus, savukārt tagad jau to kopskaits ir sasniedzis septiņus. Viņš klāstīja, ka koronavīrusu izraisītās izpausmes ir ļoti dažādas - no asimptomālām līdz letālām.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti