Dalies:

EK: robežas ES iekšējam tūrismam visām dalībvalstīm būtu jāatver reizē

EK: robežas ES iekšējam tūrismam visām dalībvalstīm būtu jāatver reizē
CC0 licence
  • 14. May. 2020

Daudzas Eiropas valstis sāk pakāpeniski mīkstināt ar koronavīrusu saistītos ierobežojumus. Tādēļ arvien aktuālāks kļūst jautājumus par to, kad varēs atsākties ceļošana un vai ir iespējams plānot vasaras atvaļinājumu citā valstī. Turklāt tūrisms spēlē būtisku lomu vairāku valstu ekonomikā. Šajā sektorā ir nodarbināti miljoniem cilvēku, ziņo LSM.LV

Tādēļ Eiropas Komisija nākusi klajā ar vadlīnijām, kā valstīm pakāpeniski atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Kā paziņoja EK priekšsēdētājas izpildvietniece Margrēte Vestagere, viens no pamatprincipiem ir nediskriminēt eiropiešus pēc pilsonības. Vairākas valdības nesen ir nākušas klajā ar paziņojumiem par to, ka šovasar tās varētu ielaist tikai tūristus no atsevišķām valstīm ar zemu koronavīrusa izplatību. Turpretī Spānija un Grieķija uzstāj, ka visiem ceļotājiem ir jābūt iespējai šovasar apciemot šīs valstis.

Lasītākās ziņas

"Protams, ka dažādās valstīs ir atšķirīga situācija. Bet mums ir jāizturas pret visiem eiropiešiem vienādi," norādīja Vestagere.

Lai izvairītos no haosa un divpusējiem līgumiem, EK mēģina uzstāt, ka brīdī, kad robežas tiek atvērtas, tās tiek atvērtas visiem eiropiešiem.

Komisija aicina lidmašīnā pārvadāt mazāku pasažieru skaitu, lai būtu ievērota distance; jābūt pieejamām dezinfekcijas želejām. Visam transporta personālam jābūt aizsarglīdzekļiem. Tāpat sadarbībā ar ekspertiem ir izstrādāti praktiski ieteikumi tam, kā var droši turēt atvērtus restorānus un viesnīcas.

Pirms krīzes tūrisms veidoja gandrīz 10% no Eiropas ekonomikas un tas nodrošināja apmēram 13 miljonus darbavietu. Tiek rēķināts, ka Eiropas tūrisma industrijas zaudējumi būs aptuveni  400 miljardi eiro.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti