Dalies:

EK prezidente ES vārdā atvainojusies Itālijai par kavēšanos sniegt palīdzību

EK prezidente ES vārdā atvainojusies Itālijai par kavēšanos sniegt palīdzību
LETA/Zane Bitere
  • 17. Apr. 2020

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena sniegusi neierasti emocionālu runu, kurā Eiropas vārdā atvainojoties Itālijai, vēsta Latvijas Televīzija. Krīzes sākumā Itālijas lūgumi pēc aizsargmaskām un medicīniskā aprīkojuma palika nesadzirdēti – Vācija un Francija aizliedza šo preču eksportu.

“Nav iespējams pārvarēt šādu pandēmiju, kas izplatās šādā ātrumā un mērogā, izvairoties no patiesības. Patiesības par visu – par skaitļiem, zinātni, izredzēm un arī par mūsu pašu rīcību. Jā, tā ir taisnība, ka neviens tam īsti nebija gatavs. Ir arī taisnība, ka pārāk daudz cilvēku nebija savlaicīgi vajadzīgajā vietā, kad Itālijai jau pašā sākumā bija nepieciešama palīdzīga roka. Un tāpēc ir pareizi, ka visa Eiropa par to no sirds atvainojas,” sacīja Leiena.

Lasītākās ziņas

Arī EP deputāti debatēs atzina, ka Eiropas Savienība būtu varējusi reaģēt agrāk un straujāk, tomēr uzsvēra, ka ES solidaritāte pašlaik ir atjaunota.

Ceturtdien un piektdien, 16. un 17. aprīlī, notiek arī Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesija. Tā notiek daļēji attālinātā un virtuālā veidā, un deputātiem jābalso par vairākiem būtiskiem atbalsta pasākumiem dalībvalstu ekonomikām.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti