Dalies:

Eiropas Reģionālajās latviešu Kultūras dienās Nīderlandē pulcēsies gandrīz 500 dalībnieki no 11 valstīm

Eiropas Reģionālajās latviešu Kultūras dienās Nīderlandē pulcēsies gandrīz 500 dalībnieki no 11 valstīm
  • 23. Feb. 2018

Piektdien, 23. februārī Nīderlandes pilsētā Rozendālē sāksies trešās Eiropas Reģionālās latviešu Kultūras dienas. Tajās sapucēsies 497 dalībnieki no 22 mākslinieciskajām kopām, lai pārstāvētu latviešus, kuri dzīvo 11 Eiropas valstīs. Tāpat Kultūras dienu ietvaros Eiropas kopiena izteiks pateicību Latvijas Republikas kultūras ministrei Dacei Melbārdei un pasniegs Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības (PBLA) Kultūras Fonda augstāko novērtējumu - Goda diplomu.

Eiropas kopiena nominēja kultūras ministri augstā apbalvojuma saņemšanai, pateicoties par nerimstošo atbalstu un vērienīgo ieguldījumu, atbalstot ārpus Latvijas dzīvojošos tautiešus.

„Reģionālie kultūras svētki notiek jau trešo reizi un esmu patiesi priecīga, ka tautieši no dažādām valstīm, koriem, deju un folkloras kopām, kā arī individuālie mākslinieki, sanāk kopā, lai nopietni gatavotos dalībai Dziesmu un Deju svētkos. Kultūras svētku ietvaros norisināsies intensīvi mēģinājumi un meistarklases, esam īpaši priecīgi, ka kopkorī pievienosies arī kultūras ministre Dace Melbārde. Šo svētku cikli rada jaunu pieredzi un vīziju turpmākajiem izcilajiem projektiem, kuri pašreiz ir attīstības procesā, kā, piemēram, Pasaules latviešu diena, kura 2. jūlijā notiks valsts Simtgades Dziesmu un Deju svētku ietvaros,” akcentē svētku cikla idejas autore, Eiropas Latviešu apvienības (ELA) kultūras referente Inguna Grietiņa-Dārziņa.

Piektdien, 23. februārī plkst.20:00 notiks svētku atklāšana, kuru ar savu klātbūtni pagodinās LR kultūras ministre Dace Melbārde, LR vēstniece Nīderlandes, Beļģijas Karalistēs, Luksemburgas Lielhercogistē Ilze Rūse, Roosendaal plsētas mērs Jacques Niederer, ELA valdes priekšsēdis Kristaps Grasis. Atklāšanā koncertēs Latvijā pazīstami mākslinieki “Latvian Voices” un Žoržs Siksna.

Sestdien, 24. februārī plkst. 19:30 norisināsies Koru Lielkoncerts, kur svētku kulminācijā kopkorī vienosies latviešu un nīderlandiešu koru dziedātāji. Un dienas nobeigumā ar lustīgiem dančiem kopā ar dažādām folkloras mūzikas grupām norisināsies Svētku balle.

Savukārt svētdien, 25. februārī plkst. 13:30 notiks Deju Lielkoncerts un visas dienas garumā notiks aktivitātes visai ģimenei, amatnieku tirgus un latviešu ēdienu degustācija.

Svētku norisi atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Latvijas Republikas vēstniecība Nīderlandes karalistē, Pasaules Brīvo Latviešu Apvienība, latviesi.com

ELA ir apvienojušās 23 latviešu un latviešu sadraudzības nevalstiskās organizācijas no 18 Eiropas valstīm ārpus Latvijas. ELA mērķis ir pārstāvēt Eiropas latviešu diasporas intereses, saskaņot tās biedru organizāciju darbību informācijas, latviskās izglītības un kultūras un pilsoniskās līdzdalības jomās, kā arī veicināt sadarbību starp biedru organizācijām un ar radniecīgām organizācijām.

Foto: Raitis Freimanis

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti