Dalies:

Eiropas Parlaments nobalso par atteikšanos no pulksteņa grozīšanas turp un atpakaļ

Eiropas Parlaments nobalso  par atteikšanos no pulksteņa grozīšanas turp un atpakaļ
  • 18. Feb. 2020
  • 10.03

Eiropas Parlamenta deputāti atbalstījuši priekšlikumu atteikties no ziemas un vasaras laika mijas 2021. gadā. Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota informē, ka 2021. gadā sezonālā laika maiņa Eiropas savienībā varētu notikt pēdējo reizi, un ES dalībvalstis saglabās tiesības izvēlēties savu laika zonu.

Tās ES valstis, kuras izlems palikt vasaras laikā, maiņu pēdējo reizi veiktu 2021. gada marta pēdējā svētdienā, bet tās, kuras saglabātu ziemas laiku - 2021. gada oktobra pēdējā svētdienā. To paredz noteikumu projekts, kuru Eiropas Parlaments otrdien apstiprināja ar 410 balsīm, pret bija 192 deputāti, bet 51 balsot atturējās.

Eiropas Parlaments arī vēlas, lai ES valstis saskaņotu savu izvēli. Tas nepieciešams, lai netiktu traucēta ES vienotā tirgus darbība. Ja Eiropas Komisija konstatētu, ka plānotais regulējums ievērojami un pastāvīgi traucētu vienotā tirgus darbību, tā varētu ierosināt uz vienu gadu atlikt lēmuma stāšanos spēkā.

Lasītākās ziņas

Jāatgādina, ka Latvija atbalsta atteikšanos no sezonālas laika maiņas un vēlas pastāvīgi palikt vasaras laikā. Šogad Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks 31.martā.

Ņemot vērā iedzīvotāju izrādīto interesi, Eiropas Parlaments 2018. gada februārī aicināja Eiropas Komisiju izvērtēt iespējamās izmaiņas direktīvā, kas nosaka sezonālo laika maiņu ES valstīs. Eiropas Komisija saņēma 4,6 miljonus atsauksmju, un 84% respondentu atbalstīja atteikšanos no sezonālās laika maiņas. Ņemot vērā šos rezultātus, Eiropas Komisija ierosināja atteikties no laika maiņas.

ES vienotu laika maiņu noteica 1980. gadā, lai nodrošinātu netraucētu vienotā tirgus darbību. Pirms tam katra valsts lēmumu par laika maiņu pieņēma pēc saviem ieskatiem. Pašlaik spēkā esošā direktīva liek ES valstīm marta pēdējā svētdienā pieņemt vasaras laiku, bet oktobra pēdējā svētdienā atgriezties ziemas laikā.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti