Dalies:

Eiropas Parlaments dod zaļo gaismu “Brexit”

Eiropas Parlaments dod zaļo gaismu “Brexit”
LETA/ Edijs Pālens
  • 30. Jan. 2020

Eiropas Parlaments (EP) trešdien, 29.janvārī, ratificēja “Brexit” vienošanos. Tas nodrošina Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) šo piektdien plkst.23 pēc Griničas laika.

Par vienošanās ratificēšanu nobalsoja 621 deputāts, 49 balsoja pret, bet 13 atturējās. Pēc piektdienas 73 Lielbritānijas deputāti EP pametīs. Taču pagaidām Lielbritānijas saites ar ES netiks pārrautas. Sekos pārejas periods vismaz līdz šī gada beigām, kad Lielbritānija joprojām būs pakļauta visām ES tiesību normām.

Pārejas periodā abām pusēm būs arī jāspēj panākt vienošanās par jaunu tirdzniecības līgumu. Londona uzstāj, ka tas iespējams, tikmēr ES amatpersonas satrauktas par tik īsu – 11 mēnešu garu – termiņu tā paveikšanai.

Lasītākās ziņas

Pārejas periodu ir iespējams pagarināt, ja par to vienojas abas puses, bet Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons jau paziņojis, ka tam nepiekritīs.

Lielbritānijas un ES ierindas pilsoņiem pārejas periods nozīmēs maz redzamu izmaiņu ierastajā lietu kārtībā, un Lielbritānija turpinās arī iemaksas ES budžetā. Taču Lielbritānija no nākamās nedēļas vairs nevarēs piedalīties ES institūciju darbā un lēmumu pieņemšanas procesā. Apvienotā Karaliste oficiāli kļūs par "trešo valsti", kas vairs neietilps Eiropas vienotā tirgus klubā, kuru turpmāk veidos tikai 27 valstis.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti