Dalies:

Eiropas Parlamentā apspriedīs "Brexit" sarunu progresu

Eiropas Parlamentā apspriedīs "Brexit" sarunu progresu
Foto: CC0 licence
  • 01. Oct. 2018

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti nākamnedēļ pirms 18.oktobrī gaidāmās Eiropadomes apspriedīs "Brexit" sarunu progresu, migrāciju un iekšējo drošību, aģentūru LETA informēja EP birojā Latvijā.

Deputātu debates Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā plānotas 2.oktobrī.

Lielbritānijas izstāšanās no ES paredzēta nākamā gada 29.martā.

Lasītākās ziņas valstī

Jau vēstīts, ka Briselei un Londonai apmainoties pārmetumiem par neveiksmīgajiem centieniem, pagājušajā nedēļā Eiropas Savienības (ES) neformālajā samitā Zalcburgā, Austrijā, panākt progresu "Brexit" sarunās neizdevās. Eiropadomes prezidents Donalds Tusks kritizēja Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju, sakot, ka viņa sarunās ieņēmusi bezkompromisa nostāju.

Eiropadomes prezidents pauda pārliecību, ka vienošanās joprojām ir iespējama, vienlaikus norādot, ka ES uztur spēkā savu nostāju par Īrijas robežu un nākotnes ekonomiskajām attiecībām.

Meja pieprasīja, lai ES nāk klajā ar jaunu piedāvājumu tam, kā būtu jānotiek Lielbritānijas aiziešanai no bloka, pretējā gadījumā tā riskē, ka abas puses paliks iestrēgušas strupceļā, kas var novest pie "Brexit" bez vienošanās.

ES gaidīs līdz novembrim un tikai tad sāks pilnapjoma gatavošanos iespējamam "Brexit" sarunu fiasko, apliecināja diplomāti, negribīgi atzīstot, ka arī šādam scenārijam būs nepieciešama zināma organizācija.

27 valstu līderi vienojušies tikies 17. un 18.novembrī, lai pabeigtu vienošanos ar Lielbritāniju, kas 29.martā izstāsies no ES.

Avots: LETA
Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti