Dalies:

Eiropas līderi sveic Kariņu ar stāšanos premjera amatā

Eiropas līderi sveic Kariņu ar stāšanos premjera amatā
  • 24. Jan. 2019

Apsveikumi jaunās valdības veidotājam Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") izskan arī Eiropā, kur viņš, esot Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, pavadīja savus iepriekšējos karjeras gadus, vēsta portāls  lsm.lv.


Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, sveicot Kariņu norādīja, ka šogad aprit 15 gadu, kopš Latvija pievienojās Eiropas Savienībai, un 5 gadi, kopš pievienojās eirozonai. Viņš izteica cerību, ka Kariņa valdība Latvija turpinās atbalstīt Eiropas projektu.

Bijušo kolēģi sveica arī Eiropas Parlamenta prezidents Antonio Tajāni, kurš Kariņu sauca par cītīgu cilvēku, kurš zina, kā Latvijai atrast vietu Eiropā.

Labus vārdus Kariņam veltījis arī Eiropas Tautas partijas priekšsēdētājs Manfrēds Vēbers, kurš varētu kļūt par nākamo Eiropas Komisijas prezidentu.

Lasītākās ziņas

Intervijā Latvijas Televīzijai Briselē viņš uzsvēra, ka Latvijā šī ir laba diena, jo ir panākts kompromiss, kas ir ļoti svarīga pieeja visā Eiropā. "Es zinu Krišjāni Kariņu kā Eiropas politiķi ar labiem sakariem un pieredzi. Viņš strādāja Tautas partijas grupā un Eiropas Parlamentā ilgu laiku. Viņam ir prasmes, kā vienot un veidot kompromisus, kā veidot valdību. Katrā Eiropas Savienības valstī ir atšķirīgas tradīcijas, kā veidot valdību, kā veidot vairākumu.

Vissvarīgākais, ka Eiropā ir jānosargā pieeja - nonākt pie kompromisa. Jo mēs visā Eiropā jūtam, ka populisms, ekstrēmisms un pat nacionālisms atgriežas.

Tie, kas grib šķelt, tie, kas vairs nav gatavi uz kompromisu, kļūst arvien stiprāki un stiprāki. Tāpēc ideja - sanākt kopā un būt saprātīgiem, būt gataviem iet uz kompromisu - tas ir galvenais, kas nepieciešams. Tāpēc šī ir laba diena Latvijai - jo šodien ir kompromisa diena, kopības diena. Un tas ir tas, kas Eiropai nepieciešams," stāstīja Vēbers.

Avots: LSM.lv

Foto: Ernests Dinka, Saeima

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti