Dalies:

Eiropas latviešu kultūras svētki Dublinā uzņem pirmos dalībniekus

Eiropas latviešu kultūras svētki Dublinā uzņem pirmos dalībniekus
Foto no LBĪ arhīva
  • 13. Jun. 2019

Eiropas latviešu kultūras svētki (ELKS II) Īrijas galvaspilsētā Dublinā uzņem pirmos dalībniekus un viesus, kas ieradušies, lai iepazītos ar pilsētu un satiktos ar šeit mītošajiem draugiem. Svētki norisināsies no 2019. gada 13.-16. jūnijam, un pulcēs 46 mākslinieciskās kopas un individuālos dalībniekus no 18 valstīm, kā arī 30 amatniekus un latviešu ēdienu tirgotājus no piecām valstīm.

Jau kopš nedēļas sākuma Dublinā ierodas svētku dalībnieki, viņu ģimenes locekļi un viesi no vairāk kā 18 valstīm. Lai gan svētku kulminācija gaidāma tikai sestdien, 15. jūnijā, pēdējie priekšdarbi veicami arī organizatoriem un dalībniekiem. Šis, 13. jūnija vakars pulcēs 46 Eiropas māksliniecisko kopu vadītājus, lai pārrunātu nākamās dienas mēģinājumu secību, kā arī jautājumus, kas saistīti ar gājiena un Lielkoncerta norisi. Tikmēr dalībnieki un viesi varēs baudīt īsta īru krodziņa “Lundy Foot’s” gaisotni Dublinas vecpilsētā.

Piektdien, 14. jūnijā, dalībnieki, gatavojoties Lielkoncertam, sadziedāsies un sadejosies uz vairākām skatuvēm, bet pievakarē notiks ELKS atklāšana Dublinas pilsētas hallē Dublin City Hall. Turpat būs arī iespēja apmeklēt izstādi “Dziesmu svētku kustība ārpus Latvijas”. Vēlākā vakara stundā visus gaidīs danču vakars īru krodziņā “Murray’s Pub” ar folkloras kopām “Dūdalnieki” (Lielbritānija) un “Stokholmas spēlmaņi” (Zviedrija).

Lasītākās ziņas valstī

Sestdien, 15. jūnijā, no plkst. 16.00, Dublinu iekrāsos dalībnieku gājiens, kas iesāksies no Law Society un noslēgsies Smithfield Square, kur plkst. 17:00 sāksies Lielkoncerts. Tā programmā būs latviešu darbi no sendienām līdz šodienai, iekļaujot arī ārvalstīs dzīvojošo latviešu radītās dziesmu apdares un horeogrāfijas.

Goda viesu vidū būs Latvijas Republikas kultūras ministre, Eiroparlamenta deputāte Dace Melbārde un jaunievēlētais Dublinas pilsētas mērs Paul McAuliffe. Uzrunas teiks arī Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēde Kristīne Saulīte un ELKS projekta vadītāja, Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) priekšsēde Inguna Grietiņa-Dārziņa. EKS II patroni - agrākā Latvijas Republikas prezidente Vaira Vīķe Freiberga un jaunievēlētais Latvijas Republikas prezidents Egils Levits – sūta sirsnīgus videosveicienus visiem svētku dalībniekiem.

Sestdien no plkst. 13:00-20:00 Smithfield Square, Dublin 7, būs arī Amatnieku tirdziņš un latviešu virtuves piedāvājums, kā arī aktivitātes ģimenēm ar bērniem un jauniešiem. ELKS laikā būs iespēja tikties ar Latvijas Republikas Vides aizsardzības un ŗeģionālās attīstības ministrijas plānošanas reģionu Rīgas un Latgales remigrācijas koordinatoriem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī apmeklēt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) stendus.

Pēc ELKS Lielkoncerta notiks svētku balle “Old Belvedere Rugby Club”, kur uzstāsies grupa “Austrumkalns” (Lielbritānija) un īpašie viesi “Raxtu Raxti” (Latvija).

Svētdien, 16. jūnijā Wood Quey Amphitheatre notiks individuālo grupu koncerts un ekskursijas uz tuvējām mazpilsētām Latviešu biedrības Īrijā brīvprātīgo gidu vadībā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti