Dalies:

Eiropas Komisija mudina Lielbritāniju neatteikties no iespējas pagarināt pārejas periodu

Eiropas Komisija mudina Lielbritāniju neatteikties no iespējas pagarināt pārejas periodu
  • 28. Dec. 2019

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena mudina Lielbritānijas valdību pārāk ātri neatteikties no iespējas pagarināt pārējas periodu. Apvienotās Karalistes premjers Boriss Džonsons pauž pārliecību, ka vienošanos par jauno attiecību modeli ir iespējams noslēgt līdz nākamā gada beigām, kad noslēgsies pārejas posms. 

Nākamgad ir gaidāmas visai saspringtas tirdzniecības sarunas starp Apvienoto Karalisti un Eiropas Savienību. Daudzi uzskata, ka 11 mēneši starp 1. februāri un gada beigām ir pārāk īss laiks, lai varētu panākt kopsaucēju par tirdzniecības līgumu. Parasti šādas sarunas aizņem vairākus gadus.

Tomēr Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons publiski pauž pārliecību, ka nepilns gads ir absolūti pietiekams laiks, lai varētu vienoties par turpmāko tirdzniecības modeli. Valdība pat ir rosinājusi iekļaut likumā par izstāšanās nosacījumiem pantu, kas liedz pagarināt pārejas posmu ilgāk par 2020. gada beigām. Šī norma tagad tiek izskatīta Lielbritānijas parlamentā.

Lasītākās ziņas valstī

Savukārt Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena mudina Londonu nesteigties un pārāk ātri neierobežot savas manevra iespējas. Intervijā vienam no Francijas laikrakstiem fon der Leiena sacīja, ka viņa ir nopietni satraukta par īso termiņu, kas atvēlēts jaunā līguma izstrādei.

Eiropas Komisijas vadītāja atgādināja, ka jautājums nav tikai par tirdzniecību, bet gan par daudziem citiem aspektiem. Viens no piemēriem varētu būt mobilo sakaru viesabonēšanas tarifi. Šobrīd Apvienotajā Karalistē Eiropas Savienības valstu mobilo operatoru klientiem par viesabonēšanu nav jāmaksā. Tāpat ir arī britiem, kuri ceļo pa pārējām bloka valstīm. Kā būs pēc pārejas termiņa beigām, šobrīd neviens nevar pateikt.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti