Dalies:

Eiroparlamenta deputāta amata kandidātu pirmās televīzijas debates būs Briselē

Eiroparlamenta deputāta amata kandidātu pirmās televīzijas debates būs Briselē
  • 08. Apr. 2019

Šo trešdien Briselē notiks debates ar to partiju pārstāvjiem, kas Latvijā iesniegušas sarakstus startam Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Debatēs piedalīsies 14 partiju pārstāvji, un viņus iztaujās LTV žurnālisti – Ilze Nagla un Jānis Geste. Debates 10. aprīlī plkst. 21.20 būs iespējams vērot LTV1 ēterā un REPLAY.lv.

Latvijai 25. maijā jāievēl astoņi eiroparlamentārieši darbam mūsu valsts interešu aizstāvībai Eiropas Parlamentā, un par šīm vietām cīnīsies 246 kandidāti no 16 partijām.  Kā portālu "Latviesi.com" informēja LTV, no 16 partijām, kas iesniegušas sarakstus dalībai Eiropas Parlamenta vēlēšanās, dalībai šajās debatēs piekritušas 14. Debates notiks divās daļās, un katrā piedalīsies pa septiņām partijām. Partijas, kas izlozējušas sarakstu numurus no 1 līdz 7, piedalīsies debašu pirmajā daļā, bet tās, kas izlozējušas numurus no 8 līdz 16 – otrajā daļā.

Pirmajā daļā debatēs:

Lasītākās ziņas valstī

Andrejs Mamikins (Latvijas Krievu savienība),
Jānis Mencis (Latviešu nacionālisti),
Edgars Smiltēns (Latvijas Reģionu apvienība),
Dana Reizniece-Ozola (ZZS),
Roberts Spručs (KPV LV),
Gunta Anča (Progresīvie),
Andrejs Ņilovs (Jaunā Saskaņa).

Otrajā daļā debatēs:

Andis Kudors (JKP),
Ivars Ījabs (Attīstībai/PAR),
Ausma Cimdiņa (Saskaņa),
Roberts Zīle (Nacionālā Apvienība),
Einārs Graudiņš (Rīcības partija),
Normunds Grostiņš (Centra partija),
Sandra Kalniete (Jaunā Vienotība).

Vai kļūšana par Eiropas Parlamenta deputātu nozīmē vien “ienesīgu” vietu nākamajiem četriem gadiem? Kuri kandidāti apzinās, kāds darbs viņus sagaida? Cik nozīmīga ir konkrētas valsts pārstāvju dalība Eiropas Parlamenta politiskajās grupās un darbs komitejās, pildot Eiropas Savienības likumdevēju funkcijas? Deputāta amata kandidātus iztaujās LTV žurnālisti Ilze Nagla un Jānis Geste, kā arī Beļģijas latviešu kopienas pārstāvji, kuri klātienē vēros diskusiju. To 10. aprīlī plkst. 21.20 būs iespējams vērot LTV1, kā arī REPLAY.lv – bez ģeogrāfiskiem ierobežojumiem.

Šīs debates tiek rīkotas pēc Eiropas Latviešu apvienības, Latviešu biedrības Beļģijā un Eiropas Kustības Latvijā iniciatīvas, sadarbībā ar Latvijas Televīziju.

Tāpat, tuvojoties vēlēšanām, LTV Ziņu dienests kopā ar LSM.lv piedāvās daudzveidīgu saturu par Eiroparlamenta vēlēšanām. Saeimas vēlēšanu laikā īstenotais “Partiju šķirotavas” projekts turpināsies arī pirms Eiroparlamenta vēlēšanām, 8. maijā plkst. 21.20 LTV1 būs vērojama diskusija par Eiroparlamenta darbu, 15. maijā un 22. maijā Inas Strazdiņas un Jāņa Gestes vadībā LTV1 tiešraidē būs vērojamas deputāta amata kandidātu debates, kurās piedalīsies sarakstu līderi. Raidījumā “Rīta Panorāma” no 8. maija līdz 17. maijam notiks kandidātu dueļi. Vēlēšanu dienā – 25. maijā – būs vērojami vairāki ziņu speciālizlaidumi, kā arī īpašā vēlēšanu vakara programma. Naktī no 26. uz 27. maiju, kad visa Eiropa uzzinās vēlēšanu rezultātus, tie tiešraidē tiks paziņoti arī LTV1 ēterā, savukārt 27. maijā vēlēšanu rezultātus plašāk analizēs gan raidījums “Rīta Panorāma”, gan pēc Dienas ziņām vērojamā pēcvēlēšanu diskusija kopā ar Inu Strazdiņu un Jāni Gesti.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti