Dalies:

Eiropai tuvojas vētra “Ciara”

Eiropai tuvojas vētra “Ciara”
LETA/Ieva Lūka
  • 07. Feb. 2020

Tuvākajās dienās Eiropu sasniegs viens no lielākajiem cikloniem novērojumu vēsturē. Tas plašā teritorijā izraisīs vētru, kam dots nosaukums “Ciara”.

Lielbritānijā vētras draudi izsludināti jau tuvākajām četrām dienām. Sagaidāms, ka visstiprākais vējš – brāzmās līdz 35 metriem sekundē – Lielbritānijā un Īrijā plosīsies svētdien, prognozē sinoptiķi.

Arī Francijas ziemeļos, Beniluksa valstīs, Vācijā un Dānijā iespējamas vēja brāzmas virs 35 metriem sekundē. Kalnu apgabalos vējš būs vēl krietni stiprāks. Spēcīgs vējš, kas vietām pāraugs vētrā, nākamās nedēļas sākumā gaidāms arī citviet Eiropā. Postījumi iespējami ne tikai no vēja, bet arī lieliem viļņiem un piekrastes applūšanas.

Lasītākās ziņas

Pirmdienas naktī un no rīta vētra “Ciara” sasniegs Latviju, liecina pašreizējās prognozes. Daudzviet valstī - galvenokārt rietumu un centrālajos novados - vēja ātrums brāzmās pārsniegs 20 metru sekundē, Kurzemes rietumkrastā, iespējams, sasniedzot 30 metru sekundē. Stiprs vējš gaidāms arī otrdien un trešdien. Liepājā un Ventspilī vēja brāzmas virs 20 metriem sekundē prognozētas trīs dienu garumā, sākot no svētdienas vakara. Vēja, viļņu, augstā ūdens līmeņa un lietus ietekmē iespējama spēcīga krasta erozija.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti