Dalies:

Eirokomisārs Dombrovskis darba vizītē apmeklēs Ukrainu

Eirokomisārs Dombrovskis darba vizītē apmeklēs Ukrainu
  • 28. Feb. 2019

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis šodien dosies darba vizītē uz Ukrainu, aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Šodien Dombrovskim paredzētas vairākas tikšanās ar valdības pārstāvjiem Kijevā, tai skaitā Ukrainas premjerministru Volodimiru Groismanu un finanšu ministri Oksanu Markarovu. Ar valsts amatpersonām Dombrovskis apspriedīs paveikto nepieciešamo reformu ieviešanā, jo Eiropas Savienība (ES) gatavojas otrajam maksājumam esošās makrofinanšu atbalsta programmas ietvaros.

Tāpat Dombrovskis piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā, godinot Maidana piecu gadu notikumus un kritušos, kā arī Kijevas Universitātē lasīs lekciju par Eiropas nākotni kontekstā ar Maidana piekto gadskārtu. Vizītes laikā viņam paredzētas arī vairākas intervijas ar medijiem.

Lasītākās ziņas valstī

1.martā Dombrovskis dosies uz Dienvidukrainu, kur viesosies Berdjanskā - vienā no ostas pilsētām, kura visvairāk cietusi no Kerčas šauruma konflikta. Tāpat viņš apmeklēs Berdjanskas Pedagoģijas universitāti un piedalīsies citos pasākumos.

EK norāda, ka vizītes mērķis godināt Maidanā kritušos saistībā ar notikumu piekto gadskārtu, kā arī izvērtēt Ukrainas paveikto saistībā ar reformu ieviešanu, ņemot vērā, ka Dombrovskis ir atbildīgs no ES par makrofinansiālās palīdzības sniegšanu Ukrainai

"Ukrainas vizītes laikā apmeklēšu arī Dienvidukrainas ostas pilsētu Berdjansku, kas saistīta ar konfliktu starp Ukrainu un Krieviju Azovas jūrā, lai novērtētu situācija uz vietas, izvērtējot, kādas sekas šis konflikts atstāj uz reģiona ekonomiku un kā ES atbalsts var palīdzēt to risināt. ES izvērtē, kādu atbalstu var sniegt Ukrainai infrastruktūras atjaunošanā, attīstot alternatīvus transporta mezglus, kā arī atbalsts sociālā jomā un ekonomikas attīstīšanai kopumā," norādīja Dombrovskis.

Kas attiecas uz ES makrofinansiālo atbalsta programmu Ukrainai, sadarbība starp ES un Ukrainu neskatoties uz priekšvēlēšanu laiku ir aktīva, skaidroja Dombrovskis. "Braucu uz Ukrainu, lai izvērtētu paveikto uz vietas - tiksimies ar valdības vadītāju un ministriem, lai ietu cauri reformām, kas Ukrainai ir jāveic atbilstoši panāktajai vienošanai ar ES par atbalsta sniegšanu - tā jau ir ceturtā ES atbalsta programma Ukrainai, pirmais maksājums jau tika veikts decembrī, tagad pavasarī jāveic otrs - 500 miljonu eiro apmērā," teica viceprezidents.

Viņš uzsvēra - lai to veiktu, būtiski, lai Ukraina ir izpildījusi nosacījumus - veikusi nepieciešamos pasākumus korupcijas apkarošanā, nodokļu iekasēšanā, muitas efektivitātes uzlabošanā, reformas sociālā jomā un citur.

Dombrovskis Dienvidukrainu kā EK viceprezidents apmeklē otro reizi, 2017.gadā viņš apmeklēja Mariupoli un militāro pierobežu. Kopumā Dombrovskis, kopš ieņem EK viceprezidenta amatu, vismaz reizi gadā apmeklē Ukrainu, kā arī regulāri tiekas ar Ukrainas amatpersonām Briselē, lai rūpīgi sekotu līdzi ne tikai notikumiem Ukrainā saistībā ar strukturālo reformu progresu, bet arī, lai sekotu līdzi drošības izaicinājumiem šajā reģionā un veicinātu situācijas noregulējumu.

Dombrovskis ir atbildīgs par ES makrofinansiālās palīdzības sniegšanu Ukrainai. Kopumā ES sniegusi atbalstu Ukrainai vairāk nekā 14 miljardus eiro apmērā, tai skaitā makrofinansiālo palīdzību, un pašreiz spēkā ir otrā makrofinansiālās palīdzības programma viena miljarda eiro apmērā, kurā pirmie 500 miljoni eiro jau izmaksāti 2018.gada decembrī.

Autors: LETA
Foto: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti