Dalies:

Egils Siliņš opernama repertuāru vēlas papildināt ar īrētām izrādēm un kopražojumiem

Egils Siliņš opernama repertuāru vēlas papildināt ar īrētām izrādēm un kopražojumiem
LETA/ Ieva Čīka
  • 05. Nov. 2019

Darbu Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) valdes priekšsēdētāja amatā 5. novembrī sāk Egils Siliņš. Viņš vadības grožus pārņem no Zigmara Liepiņa, kurš operas vadībā bija iepriekšējos sešus gadus. Operdziedātājs ar 30 gadu pieredzi un direktora vietnieks mākslinieku aģentūrā Spānijā, Siliņš atzinīgi vērtē iepriekšējās vadības laikā sakārtoto operas finanšu stāvokli, bet ir apņēmības pilns piedāvāt jaunas idejas opernama attīstībai.

"Mēs nešaubīgi ticam, ka operai ir izaugsmes potenciāls, un mums bija ļoti svarīgi izvēlēties cilvēkus, kuri šo potenciālu saredz un nāk ar vislabāko piedāvājumu mūsu Baltajam namam,” maija beigās sacīja toreizējā kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība), paziņojot komisijas lēmumu, ka no 41 kandidāta darbam LNOB valdē izraudzīta Inese Eglīte finanšu jautājumos, Sandis Voldiņš – administratīvajos un Egils Siliņš kā valdes priekšsēdētājs ar māksliniecisko atbildību.

„Pirmkārt tā ir liela atbildības sajūta,” savas pirmās darba dienas priekšvakarā saka Siliņš, ieradies uz sarunu Latvijas Radio, „mūsu opera ir teātris ar lielām tradīcijām. Es katrā ziņā centīšos ne tikai turpināt šīs tradīcijas, bet iedvest arī pozitīvas jaunas vēsmas. Mans galvenais rūpju objekts ir paaugstināt māksliniecisko kvalitāti.”

Lasītākās ziņas

Kā iecerējis to paveikt, jaunais operas un baleta direktors visas kārtis pagaidām neatklāj. Bet dažas izmaiņas programmas veidošanas principos būšot visai būtiskas: „Kas mainīsies – mēs centīsimies gan īrēt izrādes no citiem teātriem, šeit ir jau konkrētas sarunas un idejas, bet pirmajā reizē tās tiešām vēl nestāstīšu, gan arī ir jau iesākti arī divi kopprodukcijas projekti ar citiem teātriem. Protams, turpināsim veidot arī paši savus jauniestudējumus.”

Izrāžu īrēšana nozīmē, ka uz operas skatuves tiek pārcelts jau gatavs, kādā citā operteātrī tapis iestudējums – režija, scenogrāfija, tērpi. Izpildītāji gan joprojām savējie.

„Šādā kontekstā strādā un sadarbojas ļoti daudzi Eiropas teātri. Tas ļauj ietaupīt naudu un parādīt vairāk iestudējumu, nekā tikai pašu ražotos. Tā kā mums sezonā ir caurmērā divas jaunas baleta izrādes un trīs līdz četri operu jauniestudējumi, operas tehniskie cehi nemaz vairāk nespēj [saražot]. Tādēļ, ja gribam parādīt ko vairāk, tad tikai šādā veidā,” saka Siliņš, piebilstot – tas ļautu arī Latvijas Nacionālajai operai un baletam iziet plašākā starptautiskā apritē.

Siliņa rokrakstu operas mākslinieciskajā vadībā gan vairāk redzēsim nākamajā sezonā, līdz kurai repertuāru jau sagatavojusi iepriekšējā vadība.

Raksts pilnā apjomā lasāms šeit.

Autors: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti