Dalies:

Egils Levits: Eiropas Vasaras skola veicina piederības sajūtu Latvijai

Egils Levits: Eiropas Vasaras skola veicina piederības sajūtu Latvijai
president.lv
  • 06. Aug. 2019

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Eiropas Vasaras skolas dalībniekiem. Tikšanās laikā viņš uzsvēra skolas nozīmīgo lomu latviskās identitātes saglabāšanā un veicināšanā.

Nometne, kas šogad apvieno bērnus no 15 pasaules valstīm, prezidenta ieskatā, ir viens no labākajiem veidiem, lai ārzemēs dzīvojošiem jauniešiem veidotu izpratni par mūsu valsti un latvisko identitāti, valodu un kultūru: “Eiropas Vasaras skola ir forums, kas sabalansē vienaudžu draudzību un izklaidi ar zināšanu apguves elementiem. Tā ir iespēja veidot ciešas draudzības saiknes, apgūt zināšanas un prasmes, lai nākotnē sniegtu savu ieguldījumu un pieredzi Latvijai”.

Eiropas Vasaras skola ir tradīcija, kas veidojusies trimdas apstākļos, arī mūsdienās sniedz iespēju ārvalstīs dzīvojošo tautiešu bērniem apgūt latviskās zināšanas, veidot kopīgas draudzības saites. Papildu izklaides programmai jaunieši apgūst zināšanas latviešu valodā un latviešu literatūrā, Latvijas vēsturē, ģeogrāfijā, kā arī sociālajās zinībās. Neiztrūkstoša sastāvdaļa ir kora un tautas deju nodarbības. Eiropas Vasaras skola šogad norisinās no 28. jūlija līdz 11. augustam. Eiropas Vasaras skola pirmo reizi notika 1979. g. Minsteres Latviešu Ģimnāzijas telpās.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti