Dalies:

Rinkēvičs Vašingtonā piedalīsies NATO ārlietu ministru sanāksmē

Rinkēvičs Vašingtonā piedalīsies NATO ārlietu ministru sanāksmē
Foto: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija
  • 02. Apr. 2019

Šonedēļ, 3. un 4. aprīlī, Vašingtonā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pārstāvēs Latviju NATO ārlietu ministru sanāksmē, kas norisināsies par godu Ziemeļatlantijas alianses dibināšanas 70. gadadienai, informē ministrija.

Vašingtona simboliski ir izvēlēta par jubilejas sanāksmes norises vietu – 1949. gada 4. aprīlī ASV galvaspilsētā vēsturiskajā zālē (Andrew W. Mellon Auditorium) 12 NATO dibinātājvalstis parakstīja NATO dibināšanas līgumu.

ASV Kongresa apvienotajā sesijā ārlietu ministri piedalīsies NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga uzrunā. Sanāksmes darba sesijās ministri pārrunās eiroatlantiskās drošības aktualitātes un nepieciešamos soļus, īstenojot 2018. gada Briseles samita lēmumus.

Lasītākās ziņas valstī

Būtisks sanāksmes temats būs viedokļu apmaiņa par alianses turpmāko rīcību, vēršoties pret Krievijas radītajiem izaicinājumiem, īpaši Krievijas agresīvajām darbībām pret Ukrainu, Vidēja un tuva darbības rādiusa kodolbruņojuma līguma (INF) pārkāpumiem, kā arī citiem Krievijas soļiem, kas apdraud eiroatlantisko stabilitāti un drošību.

Ministri diskutēs arī par izaicinājumiem no dienvidiem, tostarp NATO iesaisti starptautiskajā cīņā pret terorismu un situāciju Afganistānā. Tāpat tiks pārrunāta virzība uz vienlīdzīgāku aizsardzības izdevumu sadalījumu starp sabiedrotajiem. Latvija ir viena no septiņiem NATO sabiedrotajiem, kas iegulda aizsardzībā 2% no IKP atbilstoši sabiedroto kolektīvi pieņemtajam lēmumam.

Līdzās dalībai NATO sanāksmē ārlietu ministrs uzstāsies Eiropas politikas analīzes centra (CEPA) ministru forumā “NATO at 70”, kā arī Atlantijas padomes, Vācijas Māršala fonda un Minhenes Drošības konferences rīkotajā konferencē “NATO Engages: The Alliance at 70”.

Vašingtonā plānotas arī ministra divpusējas tikšanās ar sabiedrotajiem un partneriem.

Latvijai tikšanās ASV būs īpaši būtiska, lai vēl vairāk nostiprinātu ciešo transatlantisko saikni starp sabiedrotajiem un apliecinātu politisko vienotību un praktisko gatavību kolektīvi reaģēt uz kopējiem izaicinājumiem. Ārlietu ministru sanāksme ir nozīmīgs atskaites punkts ceļā uz NATO līderu sanāksmi, kas norisināsies šogad decembrī Londonā.

Foto: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti