Dalies:

Dzīvojot Nepālā, preilēniete Latvijā izveido suņu graužamsiera ražotni

Dzīvojot Nepālā, preilēniete Latvijā izveido suņu graužamsiera ražotni
Ekrānšāviņš
  • 23. Dec. 2019

Vairāku tūkstošu kilometru attālums no dzimtās pilsētas netraucē preilēnietei Aijai Parlagreko veiksmīgi vadīt uzņēmumu, kas nodarbojas ar suņu graužamsiera ražošanu. Ideja par siera našķi tika aizgūta no Nepālas, kur Aija ar ģimeni dzīvo jau vairākus gadus. Uzņēmuma produkcija galvenokārt tiek eksportēta uz Eiropas valstīm. Pieprasījumam augot sākot ar nākamo gadu ražotni plāno paplašināt. 

Suņu graužamsiera ražotne Preiļos darbojas jau trīs gadus un ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas nodarbojas ar šādu našķu izgatavošanu. Uzņēmuma dibinātāja un vadītāja Aija Parlagreko, kas kopā ar ģimeni jau vairākus gadus dzīvo Nepālā, produkta ideju ir aizguvusi no vietējiem iedzīvotājiem un adoptējot to pagatavošanas tehnoloģiju Latvijā ir organizējusi tā ražotni dzimtajā pilsētā.

"Šis produkts čurpijs ir ļoti populārs šeit, vietējie cilvēki to izmanto pārtikā. Viens no nepāļiem šo produktu ir aizvedis uz tirdziņu uz Ameriku un sācis pārdot kā suņu kaulus un es domāju, kāpēc šo tradīciju mēs neturpinātu arī Eiropā," sacīja Aija Parlagreko, uzņēmuma “Himalayan International” dibinātāja.

Lasītākās ziņas valstī

Nepālā čurpi tiek gatavots no jaku govju piena, Latvijā to veido no biezpiena. Tas ir siers bez piedevām un sāls, kas divus mēnešus tiek žāvēts, lai beigās pārtaptu par graužamkaulu suņiem. Pašlaik nedēļā tiek pārstrādāta viena tonna izejvielas, no kā sanāk teju 400 kilogrami gatavā produkta.

Uzsākot ražošanu, ambīcijas par plašu produkcijas eksportu lolotas netika, stāsta Aija. Sākuma produkts ieinteresēja Poliju, tad Lilebritāniju. Pašlaik graužamsieru eksportē arī uz Vāciju, Dāniju un Nīderlandi. Lielākie apjomi  - viena tonna mēnesī, nonāk Lielbritānijā, tāpēc tiek ievērotas arī īpašas svara un garuma prasības.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti