Dalies:

Dzirnavas raganas caurumā Hexenlochmühle

Dzirnavas raganas caurumā Hexenlochmühle
  • 18. May. 2015

Mītiem un nostāstiem apvītā Furtvangena-Noikirhi (Furtwangen-Neukirch) ir tikai 33 kilometru attālumā no Freiburgas. Heksenlohmūle (Hexenlochmuchle) , kura pievilina ar stāstiem par esošu raganu mitekli, ir sena kokzāģētava, kur lielisku atpūtu gūs gan pieauguši ceļotāji, gan ģimenes pasakaini skaistā vietā. Ne velti romantiskās dzirnavas ir iemīļots foto motīvs uz Švarcvaldes pastkartēm.

Heksenlohmūle tika būvēta tālajā 1825. gadā, lai no koka gatavotu dzegužpulksteņu rāmjus. Kokzāģētavu darbina divi dažāda lieluma ūdensrati, pa kuriem ik katru sekundi plūst aptuveni 300 litru ūdens.

Mūsdienās uzņēmums vairs nefunkcionē un nestrādā, tomēr aizvien šeit varēsiet redzēt, kā agrāk tika gatavoti šie Švarcvaldes lepnumi. Īpašnieka Karla Frīdriha Trenkeļa (Karl-Friedrich Trenkele) dzimtai dzirnavas pieder kopš 1839. gada. Šobrīd īpašnieki ir jau ceturtajā paaudzē.


Apkārtnē varēsiet baudīt gardu maltīti restorānā, no kura terases paveras brīnumains skats uz dzirnavu strautiņu, kā arī būs iespēja iegādāties suvenīrus un delikateses!

Vairāk informācijas varēsiet iegūt oficiālajā mājaslapā!

Vietas koordinātes: 48.009340, 8.140113

Piesaki sev naktsmājas Bērzainē – Latviešu kultūras centrā un viesu namā Freiburgā jau tūlīt! Mēs piedāvāsim labākās istabiņas par izdevīgāko cenu! Vēlies atpūsties uz nedēļu? Vari rēķināties ar vēl 20% atlaidi!

Biroja tālr: +49 (0) 761 53340
Mob.: +49 (0) 176 555 53340
E-pasts: berzaine@latviesi.com

Foto: www.hexenlochmuehle.de

Informācija aktualizēta 2016. gada 11. maijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti