Dalies:

Dziesmusvētku laikā Okupācijas muzejā piedāvā īpašu ekskursiju bez maksas

Dziesmusvētku laikā Okupācijas muzejā piedāvā īpašu ekskursiju bez maksas
  • 02. Jun. 2020
  • 11.18

Latvijas Okupācijas muzejs saviem viesiem ir sarūpējis īpašu dāvanu. Katru dienu no 25. jūnija līdz 8. jūlijam plkst. 14.00 muzeja ekspozīcijā Raiņa bulvārī 7 notiks gida vadīta ekskursija latviešu valodā, par kuru nebūs jāmaksā.

Ar šo muzejs sveic Dziesmusvētku dalībniekus un viesus, kas ieradušies Rīgā no visas pasaules. Muzejs ir atvērts katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot 27. jūniju, kad muzeju slēgs plkst. 16.00.

Okupācijas muzeja ekspozīcija stāsta par komunistiskās Padomju Savienības un nacistiskās Vācijas nodevību pret 1918. gadā dibināto suverēno Latvijas valsti un trim okupācijām, kas noveda Latvijas tautu pie fiziskas un garīgas izdzīvošanas robežas. Tomēr svarīga vēstījuma daļa ir Latvijas spēja atdzimt, pateicoties cilvēkiem, kas saglabāja neatkarības ideju. Dziesmusvētku dienās muzejā var redzēt arī izstādi “1940 - 1950. Desmitgades portrets”, kas atrodas pagrabstāvā un “mēneša priekšmetu”, kas novietos foajē.  Jūnija “mēneša priekšmets” ir ziedu vainaga lenta, ko 1987. gadā 14. jūnijā pie Brīvības pieminekļa nolika nevardarbīgās pretošanās grupa “Helsinki 86”.  Otrajā stāvā atrodas muzeja grāmatu veikals.

Lasītākās ziņas valstī

Foto: Okupācijas muzejs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti