Dalies:

Dziesmu un svētku nedēļa jau pusē

Dziesmu un svētku nedēļa jau pusē
  • 15. Dec. 2019
  • 21.10

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nedēļa ir pusē - četru dienu laikā notikuši teju 30 pasākumi, kas bijuši skatītāju kupli apmeklēti. Līdz šim pasākumus redzējuši aptuveni 120 000 skatītāju. Šobrīd Rīgā ieradušies visi Svētku dalībnieki, un tuvākajās dienās notiks Svētku kulminācijas pasākumi - pūtēju dižkoncerts, deju lieluzvedums "Māras zeme", Noslēguma koncerts "Zvaigžņu ceļā" un Sadziedāšanās nakts.

"Katru dienu rīkotāji un dienesti, kas atbild par kārtību un drošību, analizē dienas notikumus tekošo dienu, izdara secinājumus un veic nepieciešamos operatīvos uzlabojumus. Tāpēc aicināam dalībniekus ar izpratni izturēties pret notiekošo, kā arī neaizmirst par Svētku kārtības noteikumiem. Viens no lielākajiem organizatoriskajiem izaicinājumiem XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos ir dalībnieku ēdināšanas sistēmas pārmaiņa - šoreiz dalībnieki pusdienas ēd lielajās Svētku norises vietās: Skonto stadionā, Daugavas stadionā, Mežaparkā un Rīgas centrā. Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu un pasākumu grafiku, atsevišķos gadījumos dalībniekiem nākas ilgāk uzgaidīt, lai tiktu pie maltītes. Turklāt ikviens - gan organizatori, gan dalībnieki - vēlas svētkus bez nepatīkamiem starpgadījumiem, tostarp veselības problēmām," akcentē Svētku izilddirektore Eva Juhņēviča.

"Savukārt, analizējot koncertu norisi un kvalitāti, varam teikt - mākslinieciskais līmenis ir ļoti augsts, pilnvērtīgi tiek realizētas visas autoru ieceres. Arī dalībnieku atdeve, sagatavotība ir lieliska. Varam teikt milzīgu paldies arī skatītājiem - visi bezmaksas pasākumi ir kupli apmeklēti," turpina Eva Juhņēviča.

Lasītākās ziņas valstī

"Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas šo svētku laikā dežūrē lielākajās pasākumu norises vietās, tādējādi nodrošinot drošu svētku norisi un nekavējošu ugunsdzēsēju glābēju reaģēšanu ārkārtas situācijās, kā piemēram, ja būtu izcēlies ugunsgrēks. Kā arī ugunsdrošības inspektori regulāri pārbauda tās vietas, kur tiek izmitināti svētku dalībnieki. Aizvadītās svētku dienas VUGD kopumā vērtē kā mierīgas, jo uzraugot ugunsdrošības prasību ievērošanu, būtiski pārkāpumi nav konstatēti, bet nelielās nepilnības tūlītēji novērstas," stāsta VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.

"Kārtības un drošības problēmas Dziesmu un deju svētkos līdz šim ir bijušas sīkas, un kopumā noskaņojums un situācija ir vērtējama kā laba. Ievērosim noteikumus, rūpēsimies par sevi un savu līdzcilvēku drošību, būsim saprotoši un iecietīgi," akcentē Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.

Foto: Aivars Liepiņš

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti