Dalies:

Dziesmu svētkos Kanādā piedalīsies ne tikai kori, bet arī desmitiem atsevišķu dziedātāju

Dziesmu svētkos Kanādā piedalīsies ne tikai kori, bet arī desmitiem atsevišķu dziedātāju
LV 100
  • 11. Jun. 2019

Jau pavisam drīz sāksies XV latviešu Dziesmu svētku Kanādā. Latvijas Radio raidījums "Globālais latvietis" sazinājās arī ar Lauru Adlers, kura piedalās XV latviešu Dziesmu svētku Kanādā organizēšanā. Viņa ir Rīcības komitejas pārstāve un šie būs trešie Dziesmu svētki, kuros Laura aktīvi uzņēmusies arī administratīvos pienākumus. Šajos svētkos viņa atbild par koriem.

Laura Adlers stāsta, ka Dziesmu svētkos Kanādā šogad gaida ierodamies ap 1000 koristu no visas pasaules. Būs 12 kori no Latvijas, 5 no citām Eiropas valstīm, 9 no Amerikas, 1 grupa no Austrālijas, 8 kori no Kanādas. Būs arī 50 atsevišķi dziedātāji, kuriem nav kora, kurā dziedāt, bet arī viņi piedalīsies. Vēl būs 130 skolēni no Garezera Vasaras vidusskolas un 12 dalībnieki no 2x2 nometnes, kas notiks nedēļu agrāk.

Visi kori jau divus gadus ir mācījušies repertuāru savās mītnes zemēs, Kanādā būs divi kopmēģinājumi. Runājot par repertuāru, pirmkārt, šajos Dziesmu svētkos rīkotāji vēlas atskaņot Kanādas latviešu komponistu - Tālivalža Ķeniņa, Imanta Ramiņa, Jāņa Kalniņa  darbus. Otrkārt, tiks dziedātas Latvijas Dziesmu svētkos dziedātās populārākās dziesmas. Būs arī pieci pirmatskaņojumi, pasūtījumi. Katrā ziņā, sagatavošanas darba vēl ir ļoti daudz.

Lasītākās ziņas valstī

XV dziesmu svētki Kanādā būs Latvijas simtgades zīmē ar saukli: "Viena dziesma, viena deja... viena tauta!". Svētki notiks 2019. gadā no 4. līdz 7. jūlijam.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti