Dalies:

Dublinā draudzīgā gaisotnē aizritēja Baltijas valstu neatkarības simtgades pasākums – Baltijas diena 2018

Dublinā draudzīgā gaisotnē aizritēja Baltijas valstu neatkarības simtgades pasākums – Baltijas diena 2018
  • 09. May. 2018

7. maijā no 12.00 – 17.00 Dublinā Temple Bar Meeting House Square apkārtnē noritēja trīs Baltijas valstu vēstniecību un diasporu organizāciju organizēts pasākums “Baltijas diena 2018”. Ar kopīgu kultūras programmu un amatnieku tirdziņu Īrijas sabiedrībai tika izrādīta mūsu tautu vēsture, kultūras mantojums un tradīcijas. Šie kultūras svētki tika veltīti Baltijas valstu simtgades atzīmēšanai. Pasākumā bija iespēja vienkopus redzēt Latvijas, Igaunijas un Lietuvas tautu tradicionālos muzikālos priekšnesumus un deju soļus, baudīt nacionālās virtuves, kā arī iegādāties daiļamatnieku darinātos izstrādājumus.

Festivālā piedalījās latviešu, igauņu un lietuviešu dziedātāji un dejotāji. Latviju pārstāvēja koris no Ķekavas “Daugaviete”, Latviešu biedrības Īrijā koris “eLVē”, kā arī Longfordas latviešu tautas deju kopas “Varavīksne” un “Sienāzītis”.

“Baltijas diena 2018” tika organizēta sadarbībā ar Temple Bar Company un ar Dublinas pilsētas domes atbalstu. Šis tradicionālais festivāls Dublinā notiek jau trešo reizi, un šogad ir viena no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti