Dalies:

Droghedas latviešu skoliņas pasniedzēja Teiksma : Visiem diasporas skolotājiem novēlām izturību un daudz radošu ideju mūsu darbā

Droghedas latviešu skoliņas pasniedzēja Teiksma : Visiem diasporas skolotājiem novēlām izturību un daudz radošu ideju mūsu darbā
  • 13. May. 2016

Latviesi.com īsinterviju sērijā iepazīstinām ar aktīviem latviešiem pasaulē, kas grib un var!

Šonedēļ intervija ar Droghedas latviešu nedēļas nogaļu skoliņas "Burtiņš"skolotāju Teiksmu.

1. Lūdzu, īsi iepazīstiniet ar Jūsu skoliņu.

Lasītākās ziņas valstī

Uz doto brīdi skolā mācās 33 skolēni un strādā 2 skolotājas ar augstāko pedagoģisko izglītību, kā ari skolotāju palīdze, kas ir bijusī skolas skolniece.

Nodarbības notiek katru Sestdienu un to ilgums ir 3 stundas.

 

2. Kad nolēma veidot skoliņu?

Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skola ,,Burtiņš,, ir dibināta 2013. gada martā.

 

3. Ko esat sasnieguši darbības laikā? Kādi darbības un garīgie panākumi ir iegūti?

Skoliņai, savu 4 gadu pastāvēšanas laikā, ir iedibinājušās daudzas tradīcijas; kopā svinam gadskārtu svētkus, ejam ekskursijās un pārgājienos, piedalāmies dažādos pasākumos.

Prieks redzēt, ka ģimenes ir sadraudzējušās un tiekas arī ārpus skoliņas darbības laika, lai kopīgi svinētu bērnu dzimšanas dienas, piedalītos pasākumos.

Jāatzīmē, ka skolai ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar vecākiem. Viņi atbalsta un palīdz jebkurā jautājumā, dod ieteikumus, kā arī palīdz materiāli un praktiski; šuj tērpus, ziedo grāmatas, ziedo didaktiskās spēles, palīdz rīkot un vadīt pasākumus.

Skolai ir izveidojusies draudzīga sadarbība ar izglītības iestādēm Latvijā; Balvu Pamatskolu, Balvu Pirmsskolas Iestādi,, Pīlādzītis, Balvu Mūzikas skolu. Pieredzējuši Latvijas pedagogi labprāt sniedz mums pedagoģiskos padomus, kā arī palīdz ar dažādiem materiāliem; svētku scenārijiem, mūzikas ierakstiem, vāc un sūta bērnu grāmatas ar ko skola papildina savu bibliotēku.

 

 

4. Kas ir lielākie izaicinājumi, ar ko saskaras Droghedas latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa "Burtiņš" ikdienas darbībā?

Mūsu lielākais izaicinājums ir saglabāt interesi par latviešu valodu, latviešu kultūru tīņu vecuma bērniem. Likt viņiem justies lepniem, ka esam latvieši.

 

5. Kā Jūs ar to tiekat galā? Kādus risinājumus izmantojat?

To mēs cenšamies darīt iesaistot mūsu pusaudžus darboties kā skolotāju palīgi.

Tāpat arī skolotājas, lai gūtu pieredzi un iedvesmas piemērus, apmeklē visus rīkotos seminārus un pieredzes apmaiņas dienas gan Īrijā, gan Anglijā, gan Latvijā.

 

6. Un noslēgumā - kas ir tas, ko Jūs vēlētos novēlēt citiem latviešu skoliņu pārstāvjiem un skolotājiem, kā arī tautiešiem visā pasaulē?

Visiem diasporas skolotājiem novēlām izturību, daudz radošu ideju mūsu darbā.

Foto: No skoliņas arhīva

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti