Dalies:

Donalds Tusks ierosina pagarināt "Brexit" par 12 mēnešiem

Donalds Tusks ierosina pagarināt "Brexit" par 12 mēnešiem
  • 05. Apr. 2019

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks ierosinājis piedāvāt Lielbritānijai 12 mēnešu "elastīgu" pagarinājumu “Brexit” datumam, vēsta BBC.

Viņa ierosinātais plāns Lielbritānijai ļautu arī izstāties ātrāk, ja parlaments apstiprinātu vienošanos, bet tādā gadījumā Eiropas Savienības (ES) līderiem būtu par to jāvienojas nākamās nedēļas samita laikā.

Tikmēr Lielbritānijā piektdienturpināsies sarunas par iespējamo "Brexit". Valdības augstākais tieslietu padomnieks Džefrijs Kokss sarunā BBC pauda, ka gadījumā, ja sarunas būs neveiksmīgas, "Brexit"būs jāatliek uz ilgāku laiku.

Apvienotajai Karalistei vajadzētu atstāt ES 12. aprīlī, taču deputāti vēl nav apstiprinājuši Terēzas Mejas piedāvāto “Brexit” vienošanos.

Lai izvairītos no bezvienošanās "Brexit", izstāšanās jāatliek uz vēlāku laiku, tomēr Meja vēlas, lai "Brexit" tiktu atlikts uz iespējami īsāku laiku.

Lai tas notiktu, premjerministrei jāpanāk vienošanās ar leiboristu līderi Džeremiju Korbinu sarīkot balsojumu parlamentā par "Brexit" vienošanos līdz 10. aprīlim, kad Briselē paredzēts ārkārtas samits.Ja balsojums nenotiks, valdība parlamentam piedāvās vairākas rīcības iespējas, lai deputāti "noteiktu, kādu kursu ievērot".

Džefrijs Kokss apgalvoja, ka konkrētais scenārijs nozīmētu pieņemt jebkādu ES piedāvāto atlikšanu, kas, iespējams, būs „ilgāks par dažām nedēļām vai mēnešiem”.

Tomēr ES dalībvalstu līderu domas atšķirās, vai un kā "Brexit" vēlreiz atlikt.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti