Dalies:

Dokumentālo filmu "Ručs un Norie" demonstrē Eiropas tolerances kino festivālā "Imagine" Azerbaidžānā

Dokumentālo filmu "Ručs un Norie" demonstrē Eiropas tolerances kino festivālā "Imagine" Azerbaidžānā
  • 20. Oct. 2017

19. oktobrī režisores Ināras Kolmanes un Filmu studijas DEVIŅI dokumentālo filmu "Ručs un Norie" demonstrēja Eiropas tolerances kino festivālā "Imagine Euro Tolerance Festival " Baku, Azerbaidžānā, kas norisinās no 12.-20.oktobrim. Filmu seansā pārstāvēja un ievadvārdus teica režisore Ināra Kolmane un Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Juris Maklakovs, un tajā piedalījās arī vairāki citu valstu vēstnieki.

Festivāls tiek organizēts ar mērķi izcelt starp kultūru dialoga un savstarpējās tolerances vērtības, ko pārstāvēs 15 Eiropas dokumentālās filmas. Filma "Ručs un Norie" ir vienīgā filma no Latvijas, kas pārstāvēta šajā festivālā un ko festivāla atlasei ieteikusi LR Ārlietu ministrija.

Kritiķu atzītais un publikas iemīlētais stāsts par suitu sievas Ruču un japāņu studentes Norie aizkustinošo draudzību kļuva arī par 2015. gada godalgotāko filmu un ieguva četras balvas Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" - labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā pilnmetrāžas dokumentālās filmas režisore, labākā scenārija autore, labākais dokumentālās filmas operators. Filma saņēma arī Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu "Kilograms kultūras 2015" kino kategorijā kā viens no aizvadītā gada izcilākajiem notikumiem Latvijas kultūrā. Filma šobrīd turpina ceļot pa pasauli, piedaloties dažādos filmu festivālos.

Šobrīd filma skatītājiem pieejama DVD formātā vairākās tirdzniecības vietās Latvijā ar subtitriem angļu un krievu valodās, kā arī internetā vimeo platformā.

Filma "Ručs un Norie" ir stāsts par divu eksotisku pasauļu sastapšanos, kas uzšķiļ pārsteidzošu emocionālu un dvēselisku radniecību. Antropoloģijas studente Norie Tsuruta no Japānas ierodas Latvijā, lai pētītu un rakstītu savu maģistra darbu par suitu novadu. Te viņa satiek vienu no vecākajām suitu sievām Mariju Steimani, sauktu par Ruču, kura nezina ne vārda angliski, toties dzied. Norie iemācās latviešu valodu un antropoloģijas interese pamazām pārvēršas patiesā gara tuvībā, kas neapdziest pat tad, kad Norie spiesta atgriezties Japānā. Turpmāk Latvija un Japāna ir saistīta ar neredzamu un ļoti personisku pavedienu - Ručs raizējas par Norie "tur tālumā", bet Norie sauc Ruču par savu Latvijas vecmāmiņu un vēlas atgriezties.

Filmas "Ručs un Norie" režisore ir Ināra Kolmane, galvenais operators Andrejs Verhoustinskis, montāžas režisore Līga Pipare, muzikālā ieraksta režisors un producents Pēteris Pāss, mūzikas autori un izpildītāji Mārtiņš Miļevskis un Rihards Kolmanis, skaņu režisori Ilvars Veģis un Jānis Juhņēvičs, izpildproducente Marta Romanova-Jēkabsone, producenti Jānis Juhņēvičs, Ināra Kolmane un Marta Mannenbach, filmu studija "DEVIŅI".

Resursi internetā:

Filmas treileris 

Filmas Facebook lapa 

Filma internetā 

Foto: Ruch & Norie/Facebook 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti