Dalies:

Dokumentālā filma "Piedzimt kopā ar Latviju": Latvijas valsts vienaudžu atmiņas stāsti

Dokumentālā filma "Piedzimt kopā ar Latviju": Latvijas valsts vienaudžu atmiņas stāsti
  • 24. Aug. 2018

Visa Latvijas valsts vēsture acu priekšā un spilgtās atmiņās - neraugoties uz cienījamo vecumu, Latvijā ir cilvēki, kas mūsu valsts pirmo gadsimtu izdzīvojuši kopā ar to. Līdz ar dokumentālās filmas "Piedzimt kopā ar Latviju" mājaslapas oficiālo atklāšanu filmas veidotāji aicina Latvijas simtgadniekus pieteikties dalībai filmā vai pieteikt savus simtgadīgos radiniekus, informē režisore Žaklīna Cinovska.

"Piedzimt kopā ar Latviju" ir Latvijas valsts simtgadei veltīta dokumentāla filma, Latvijas portrets, kuru rada mūsu līdzcilvēki, Latvijas vecākā paaudze - simtgadnieki. Bērnība I Pasaules kara, boļševiku apvērsuma Krievijas Impērijā un Latvijas valsts izveides atblāzmā, jaunība Ulmaņlaikos un briesmīgajā II Pasaules kara zīmē, darba mūžs un bērnu audzināšana padomju gados, jaunas cerības Atmodas laikā un dzīvesgājuma novērtējums Latvijas valsts simtgadē - šie cilvēki ir Latvijas vienaudži, Latvijas valsts tapšanas aculiecinieki un likteņa biedri. Viņu stāsti ir dokumentāla laikmeta liecība, unikāla iespēja saglabāt nākamajām paaudzēm aculiecinieku stāstus.

"Filmas galvenā ideja ir stāstīt par Latvijas simtgadniekiem, vienlaikus veidojot dokumentālu laikmeta liecību par mūsu valsts pirmās simtgades mantojumu. Šie ļaudis joprojām apbur līdzcilvēkus gan ar personīgo šarmu, gan joprojām aktīvo sabiedrisko dzīvi, neizsīkstošo dzīvesprieku un zinātkāri, bezgalīgu ticību Latvijai. Viņi ir brīnišķīgs iedvesmas avots jaunākajām paaudzēm, kas veidos nākamo Latvijas valsts simtgadi," pauž filmas režisore Žaklīna Cinovska.

Lasītākās ziņas valstī

Ceturtdien, 23. augustā, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē notika filmas "Piedzimt kopā ar Latviju" mājaslapas oficiālā atklāšana, bet filmas pirmizrāde gaidāma valsts svētku priekšvakarā. Jāatzīmē, ka filmas mājaslapas atklāšanas norises vieta izvēlēta zīmīgi - arī Nacionālais teātris šogad svin simtgadi un tieši teātris bija vieta, kur pirms gadsimta tika dibināta Latvijas valsts.

Ikviens atmiņu stāsts ir vērtīgs, papildinot Latvijas vēstures kopainu. Tāpēc filmas veidotāji vēl aizvien aicina pieteikties projektam Latvijas simtgadniekus vai pieteikt savus simtgadīgos radiniekus. To iespējams izdarīt filmas mājas lapā. Turpat atrodama informācija par simtgadniekiem, kuri jau dalījušies ar saviem atmiņu stāstiem, kā arī aplūkojama interaktīva Latvijas simtgadnieku karte.

Filmas "Piedzimt kopā ar Latviju" tapšanu atbalsta Rīgas dome un Rimi, bet mūziku filmai sacerējis leģendārais komponists Mārtiņš Brauns.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti