Dalies:

"Dod, Dieviņi" - Bostonas latviešu kora virtuālā sadziedāšanās

"Dod, Dieviņi" - Bostonas latviešu kora virtuālā sadziedāšanās
Ekrānšāviņš
  • 15. May. 2020

Skaista un aizkustinoša - dziesma "Dod, Dieviņi", ko Bostonas latviešu koris savā Facebook lapā publicējis, virtuāli sadziedoties kora dalībniekiem. 

"Dod, Dieviņi" ir Raimonda Tigula skaņdarbs ar Noras Ikstenas vārdiem. Bostonas latviešu koris Facebook lapā raksta: "Attālināti mēs tomēr spējam būt kopā. Šajos sarežģītajos un attālinātajos pašizolācijas laikos šī dziesma un vārdi ir kā mierinājums mums visiem. Tā liek mums apjaust, ka pasaule un cilvēks ir viens vesels. Tā atgādina, ka mūsos pašos mīt dabas spēks, kas virza mūs cauri dabas procesiem, un ar šo apzināšanos mēs pārvarām grūtības ar vieglumu, dabiskumu, pašpietiekamību, pieticību, un pateicību."

Četrdaļīgā skaņdarba stāsta pamatā ir līvu, kuršu, prūšu un latgaļu teksti, rādot latviešu tautas veidošanos cauri laikiem. Pirmatskaņojums bija 11. starptautiskā Garīgās mūzikas festivāla koncertā Sv. Pētera baznīcā 2008. gadā. Savukārt 2013. gadā to iekļāva XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncerta „Līgo” programmā.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti