Dalies:

„Dižais dancis” aicina uz 20 gadu jubilejas koncertu Latviešu Centrā Toronto

„Dižais dancis” aicina uz 20 gadu jubilejas koncertu Latviešu Centrā Toronto
  • 14. Mar. 2020

Pirms divdesmit gadiem Toronto latvieši gatavojās XI Kanadas Latviešu Dziesmu svētkiem. Koristi mācījās dziesmu notis, aktieŗi iestudēja jaunās lomas, mākslinieki noslīpēja savus šedevrus un dejotāji trenēja savus deju soļus. Blakus tā laika Toronto deju kopām – Diždancis, Daugaviņa, Diždancītis, Mēnestiņš, Sestdienas skola – parādījās jauna deju saime – Dižais dancis.

Solveigas Miezītes ierosmē ar Māru Simsoni pie vadības tika sasaukts pirmais mēģinājums tikai dažus mēnešus pirms lieliem svētkiem. Atsaucība bija, ieradās vairāki vidējās paaudzes pārstāvji, kuŗi bija agrāk dejojuši un kuŗi vēlējās atkal spert dejas soli. Un tā Dižais dancis uzstājās pirmo reizi 2000. gada Kanadas Dziesmu svētkos.

Dižajā dancī šobrīd dejo vairāk nekā divdesmit dejotāju, septiņi, kuŗi ir dejojuši kopš dibināšanas. Šajos divdesmit gados deju kopa ir uzstājusies piecos Kanadas Dziesmu svētkos Toronto un Hamiltonā; Vispārējos Amerikas Dziesmu svētkos Čikāgā, Indiānāpolē, Milvokos un Baltimorā. Dižais dancis ir arī piedalījies Rietumkrasta Dziesmu svētkos Ventūrā, Kalifornijā, kā arī 2001. gadā Gaŗezera Dziesmu dienās. Kopai bija liels gandarījums piedalīties Latvijas Dziesmu un deju svētkos 2013. gadā un 2018. gadā. 2013. gada Latvijas svētkos Dižā danča dejotājiem bija īpašs lepnums, jo programmā bija iekļauta pašu vadītājas Māras Simsones deja „Iebrauca saulīte”. Mārai pūrā ir vairākas choreografijas, un par tām ir saņēmusi vairākas godalgas jaundeju konkursos Kanadā un Latvijā. Mārai arī ir piešķirts PBLA Kultūras Fonda Goda diploms, kā arī Jāņa Bieriņa Fonda balva. Māra abos Hamiltonas Dziesmu svētkos bija deju virsvadītāja, kā arī 2013. gadā Latvijā.

Lasītākās ziņas valstī

Lai atzīmētu divdesmit pastāvēšanas gadus, Dižā danča dejotāji un vadība rīko jubilejas koncertu „Iebrauca saulīte”. Jubilejas vakars būs sestdien, 25. aprīlī Latviešu Centrā Toronto. Vakars sāksies plkst. 6os ar kokteiļu stundu, koncerts sekos plkst. 7os. Pēc izrādes visi ir aicināti turpināt svinības deju ballītē. Lai kuplinātu svinības, koncertā arī piedalīsies Toronto deju kopas Diždancis, Daugaviņa un Daugaviņas Meistari, kā arī Otovas Rotaļa un Klīvlandes Pastalnieki. Biļetes koncertam var pasūtināt Latviešu Centrā Toronto vai www.lettshop.org. Ieejas cena $30.00. Līdz 16 gadu vecumam – bez maksas.

Dižais dancis aicina visus, lai kopā nosvinētu šo jauko jubileju.

Ai kājiņas, ai kājiņas, dancot gribu, dancot gribu...

Autore: Maruta Freimuta

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti