Dalies:

Dita Rietuma: Šis bijis Latvijas kino atdzimšanas gads

Dita Rietuma: Šis bijis Latvijas kino atdzimšanas gads
  • 04. Oct. 2018

Šis ir bijis Latvijas kino atdzimšanas gads, ja raugāmies uz laiku pēc neatkarības atjaunošanas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Viņa stāstīja, ka šis gads ir bijis izņēmums kino attīstībā. Tika daudz pirmizrāžu neesot piedzīvots kopš 90.gadu sākuma.

Rietuma skaidroja, ka pēc simtgades programmas beigām finansējums nozarei atgriezīsies normā, tomēr ar nelielu pieaugumu. "Tik daudz pirmizrāžu nākamgad mēs nesvinēsim," viņa prognozēja.

Lasītākās ziņas valstī

"Lai kā esam noguruši no tekstiem nauda, nauda, kino bez finansējuma neeksistē," piebilda Rietuma.

Vienlaikus, neraugoties uz nelielu "atkritienu", iemesls milzīgai depresijai nav, jo filmu būs vairāk nekā pirms simtgades gada, uzsvēra Nacionālā kino centra vadītāja.

Tāpat viņa atzīmēja, ka jau patlaban daudz filmu top kā kopražojumi, tāpat ir filmas, kas tapušas vispār bez valsts finansējuma un guvušas atzinību, piemēram, "Kriminālās ekselences fonds".

Kā ziņots, trešdien tika paziņoti Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" nominanti. Kategorijā "Labākā pilnmetrāžas spēlfilma" nominētas kinolentes "Bille", "Ar putām uz lūpām", "Homo novus", "Kriminālās ekselences fonds" un "Tēvs nakts", preses konferencē sacīja balvas producente Marta Bite.

Kategorijā "Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma" nominētas filmas "Baltu ciltis. Pēdējie Eiropas pagāni", "Laika tilti", "Mērijas ceļojums", "Mūris" un "Turpinājums".

"Labākās debijas filmas" kategorijai nominēta Kristiana Riekstiņa darbs "Eva", Vara Piņķa "Ģimene", Lizetes Upītes animācijas filma "Nakts Pastaigas", kā arī Ivara Zviedra kinolente "Vīrietis un dālijas".

Kopumā balvai vairākās kategorijās tika pieteiktas 58 filmas. Starptautiskās filmu kritiķu asociācijas "FIPRESCI" Latvijas nodaļas pārstāve Zane Balčus norādīja, ka pieteikto filmu savstarpējās konkurences latiņa šogad bija augsta. Pieteikto darbu vidū ir arī daudzas filmas, kas veidotas bez valsts līdzfinansējuma.

Avots: LETA
Foto: EvijaTrifanova/LETA 
 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti