Dalies:

Diriģents Andris Nelsons pēc sešu gadu pārtraukuma atkal uzstāsies Latvijā

Diriģents Andris Nelsons pēc sešu gadu pārtraukuma atkal uzstāsies Latvijā
  • 03. Aug. 2018

Šī gada 13. un 14. oktobrī valsts simtgades koncertcikla “Dzimuši Latvijā" ietvaros ar  divām krāšņām koncertprogrammām Rīgā viesosies viens no vecākajiem un izcilākajiem pasaules orķestriem Leipcigas Gewandhausorchester orķestris Andra Nelsona vadībā.

Izcilais latviešu diriģents Andris Nelsons, kurš šoruden tieši Latvijas valsts simtajā dzimšanas dienā svinēs savu četrdesmit gadu jubileju, šī gada februārī stājās Leipcigas Gewandhausorchester orķestra mākslinieciskā vadītāja amatā. Pēc vairāku gadu pauzes diriģents kopā ar orķestri divos krāšņos koncertos ir gatavs priecēt arī klausītājus Rīgā - pēdējo reizi Latvijā diriģents uzstājās 2012. gadā ar viņa tobrīd vadīto Birmingemas simfonisko orķestri, informēja Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstības fonda komunikācijas vadītājs Jānis Žagars.

13. oktobra koncertā Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē kopā ar orķestri uzstāsies starptautiski atzītais latviešu soprāns Kristīne Opolais, kuras izpildījumā dzirdēsim ainas no Čaikovska operām “Jevgeņijs Oņegins” un “Pīķa dāma”. Pirmoreiz Latvijā skanēs arī komponista Andra Dzenīša jaundarbs “Māra”, kas radīts pēc Bostonas simfoniskā orķestra un Leipcigas Gewandhausorchester orķestra pasūtījuma un pasaules pirmatskaņojumu būs piedzīvojis Leipcigā 4.oktobrī. Koncerta 2.daļā skanēs Gustava Mālera monumentālā Pirmā simfonija “Titāns”.

Lasītākās ziņas valstī

Pilno rakstu lasiet portālā lsm.lv

Foto: Publicitātes attēls, lsm.lv
Raksta autors: LSM kultūras redakcija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti